پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ , 07 December 2023

تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۵۱ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در جلسه شورای اداری ماسال:

۱۳ روستای شهرستان ماسال فاقد آب آشامیدنی سالم است

فرماندار ماسال با اشاره به فرسوده بودن نیمی از شبکه ی آبرسانی روستایی شهرستان ماسال، افزود: 13 روستای شهرستان ماسال فاقد آب آشامیدنی سالم است.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمد جواد عامر ظهر امروز در جلسه ی شورای اداری شهرستان ماسال با تقدیر از حمایت استاندار گیلان از اعطای تسهیلات به طرح های اشتغالزای روستایی با وجود محدودیت منابع،  گفت: سهمیه شهرستان ماسال در بخش اشتغال روستایی ۸ میلیارد تومان بود که این میزان تسهیلات به صورت ۱۰۰ درصدی به بانک معرفی شده است و با توجه به استقبال از اجرای این طرح در تلاش هستیم طی مکاتبه با استاندار محترم، میزان سهمیه شهرستان در این زمینه را افزایش دهیم.

وی اجرای طرح بوم گردی را یکی دیگر از طرح هایی دانست که موجبات رونق اقتصاد روستایی را فراهم می کند و خاطر نشان کرد: شهرستان ماسال در حوزه ی بوم گردی نیز در تمامی بخش ها، رتبه ی اول را در سطح استان کسب نموده است و امیدواریم با اجرایی شدن پروژه های بوم گردی شاهد رونق بیش از پیش اقتصاد روستایی باشیم.

رئیس شورای اداری شهرستان ماسال همچنین با تقدیر از تلاش و حضور شبانه روزی اعضای ستاد بحران شهرستان ماسال در سیل اخیر، افزود: شاید در خیلی از مواقع به دلیل محدودیت منابع و امکانات، کاستی هایی در ارائه ی خدمات وجود داشت، اما مردم وقتی حضور مسئولان را در کنار خود می دیدند، قدردانی می کردند.

فرماندار ماسال با بیان اینکه خوشبختانه با توجه به اقدام به موقع در مقابله با سیل اخیر، شهرستان ماسال علی رغم میزان بارندگی بالا در مقایسه با سایر شهرستان ها، خسارات کمتری را متحمل شده است، افزود: میزان خسارت وارده به زیرساخت ها و تاسیسات شهرستان ماسال ۹ میلیارد تومان برآورد می شود.

عامر ادامه داد: البته همه اعضای ستاد بحران باید با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی و احتمال وقوع طوفان، پیش بینی های لازم جهت مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشند،  در همین راستا اداره برق با حرص و شاخه زنی درختان در مسیر شبکه های برق می تواند از میزان خسارات وارده به هنگام وقوع طوفان بکاهد.

 فرماندار ماسال در بخش دیگری از سخنان خویش با توجه به حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستای گیلان در جلسه ی شورای اداری، تصریح کرد: مردم شهرستان ماسال مردمی نجیب و کم توقع هستند که با وجود گذشت ۴ دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی به حداقل امکانات قانع هستند.

وی با بیان اینکه قریب به  ۵۰ درصد از شبکه آبرسانی روستایی شهرستان ماسال فرسوده است و نیاز به نوسازی دارند، افزود: در بازدید مشترکی که صبح امروز با حضور نماینده  محترم و مدیر عامل آبفار استان انجام پذیرفت قرار شد با تعامل و همکاری دهیاران و شرکت آبفار این فرایند نوسازی شبکه   آبرسانی ۳۸ روستای شهرستان به تدریج آغاز شود.

عامر با اشاره به مشکلات آب آشامیدنی روستاهای خانقاهبر و دوله ملال، ابراز امیدواری کرد: با  تلاش شرکت آبفار و بهره برداری از مخزن آب خودبچر تا دهه فجر امسال بتوان مشکل آب این روستاها را مرتفع کرد.

فرماندار ماسال در پایان این جلسه تغییرات مدیریتی در شهرستان را انتقال پرچم از یک سردار به سردار دیگر دانست و افزود: جایگزینی یک مدیر به معنای ضعف آن مدیر نیست، بلکه با هدف چابکتر شدن مجموعه در برخی از موارد نیاز به تغییر در مجموعه است .

در پایان این جلسه از زحمات و تلاش های روسای پیشین ادارات صنعت،  معدن و تجارت  و اوقاف شهرستان ماسال با اهدای لوح تقدیر شد.