یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ , 26 May 2024

تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۱۰ ب.ظ
چاپ مطلب
با حضور مدیران استانی و شهرستانی:

مشکلات ۱۲ واحد تولیدی و خدماتی ماسال بررسی شد

جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان با حضور فرماندار ماسال، سید محمد احمدی را به سمت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ، مدیران کل، مدیران عامل بانکها و مدیران شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ماسال نیوز؛  محمد جواد عامر در این جلسه گفت: ماسال در سال ۷۶ تبدیل به شهرستان شده و از جمعیتی بالغ بر ۵۲۶۴۹ نفر و ۱۶۰۹۱ خانوار تشکیل شده که از این تعداد ۲۳۶۳۰ نفر در حوزه ی شهری و باقی آن در روستاها ساکن هستند.
وی افزود: منابع درآمدی این شهرستان کشاورزی و دامپروری بوده که به لطفا تدابیر رئیس جمهور محترم و استاندار پرتلاش گیلان، طی سالهای اخیرگردشگری نیز به عنوان منبع درآمد دیگری در شهرستان تبدیل شده است.
فرماندار ماسال در ادامه گفت: از روز ایجاد کارگروه اشتغال در شهرستان، تا کنون ۳۳ جلسه در این خصوص برگزار شده و همچنین کارگروه رفع موانع تولید این شهرستان نیز ۶ جلسه داشته است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت شهرک صنعتی در این شهرستان افزود: برای شهرستان ماسال در سال ۸۵ زمینی به مساحت حدود ۱۷ هکتار مربع به عنوان شهرک صنعتی در نظر گرفته شده که در همان زمان به انعقاد ۶۱ مورد قرارداد منجر شده که به دلیل عدم مراجعه سرمایه گذاران ۳۸ مورد آن فسخ شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: تعداد قراردادهای موجود در حال حاضر ۲۴ مورد است که تعداد ۵ واحد آن فعال هستند، ۵ واحد دیگر در حال ساخت بوده و تعداد ۴ واحد به بهره برداری رسیده اما با این حال راکد هستند.
تعداد پرسنلی که امروز در شهرک صنعتی درحال اشتغال هستند ۳۵ نفر هستند و ۴ قرارداد جدید هم در این راستا منعقد شده است.

در ادامه، بررسی مشکلات ۱۲ واحد تولیدی و خدماتی: قارچ خوش چهره، بهداد شمال، تولید قارچ هوشنگی، پرورش شترمرغ، آرشام پویش پلیمر و مجتمع فرهنگی ورزشی المپیک، پرواربندی بره کاظمی، هتل چاله سرا، هتل آپارتمان زراعتی، مجتمع اقامتی و پذیرایی نعمت الهی، هتل رستوران کاظمی در دستور کار قرار گرفت.


ویژه ها