یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۰۲ ب.ظ
چاپ مطلب
برای اولین بار در استان گیلان:

کارگاه توانمندسازی و کارآفرینی بانوان در حوزه فناوری اطلاعات در ماسال برگزار شد

برای اولین بار در سطح استان گیلان،کارگاه توانمندسازی زنان کارآفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمانداری ماسال برگزار شد.

به گزارش ماسال نیوز؛  محمد جواد عامر فرماندار شهرستان ماسال در آئین افتتاحیه این کارگاه آموزشی، با بیان اینکه این دوره آموزشی با هدف تشویق بانوان کارآفرین به استفاده از حوزه فناوری اطلاعات جهت توسعه ی کارآفرینی با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان برگزار شده است، افزود: در این دوره آموزشی،  بانوان کارآفرین شهرستان، مشاورین امور بانوان و بانوان دهیار و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان  حضور دارند.
عامر با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در حوزه اشتغال فراگیر و روستایی و رونق اقتصاد روستا جهت ماندگاری روستائیان، گفت: در سال جاری فقط در شهرستان ماسال در مرحله اول حدود ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به روستائیان کارآفرین پرداخت شده است.
وی با تاکید بر نگاه ویژه دولت در حوزه اشتغال روستایی، افزود: با توجه به نقش تاثیرگذار روستا در عرصه تولید به ویژه در حوزه ی تولید غذا، صنایع دستی و گردشگری، روستا می تواند سهم به سزایی را در رونق اقتصاد کشور ایفا نماید.
فرماندار ماسال با تقدیر از رویکرد ویژه استاندار گیلان در پی گیری مشکلات روستا در حوزه کسب و کار، گفت: توسعه ی اقتصاد روستایی به ویژه در حوزه بوم گردیموجبات افزایش درآمد خانوار های روستایی و ماندگاری روستائیان را فراهم کرده است که خوشبختانه  شهرستان ماسال  با جذب ۱۱۵ درصدی سهمیه بوم گردی رتبه ی اول استان را کسب کرده است.
عامر با اشاره به اطمینان بیشتر جامعه به بانوان در حوزه کسب و کارها، تصریح کرد: این مقبولیت می تواند به عنوان یک فرصت مناسب در حوزه کارآفرینی برای بانوان محسوب شود.
وی داشتن ایده ی جدید و پخته را اولین مرحله ی ایجاد کسب و کار برشمرد و خاطرنشان کرد: باید موانع پیشرفت خود را شناسایی کنیم و از مشاورین و متخصصین کسب و کار به درستی بهره ببریم. مروز اقتصاد یک علم است و از حالت سنتی خارج شده است.
فرماندار ماسال در پایان با آرزوی موفقیت برای بانوان کارآفرین شهرستان، تصریح کرد:  نوع محصول و خدمات تولیدی، نیاز بازار و استقبال مشتری،  ۳ مقوله ی تاثیر گذار در حوزه کارآفرینی هستند که در صورتی که بین این ۳ مقوله پیوند صحیحی ایجاد شود موجب موفقیت آن کسب و کار خواهد شد.

ویژه ها