پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ , 07 December 2023

تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۴۹ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در جلسه فوق العاده ستاد حوادث شهرستان:

از تمام ظرفیت موجود برای رفع بحران رودخانه خالکایی استفاده خواهد شد

محمد جواد عامر صبح امروز در جلسه ای که با حضور مدیران استانی و شهرستانی و با محوریت جلوگیری از تخریب پل های اصلی شهر ماسال برگزار شد، گفت: وضعیت امروز رودخانه خالکایی، وضعیتی خاص بوده که می طلبد از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی، برای برطرف نمودن آن استفاده شود.

 به گزارش ماسال نیوز؛ محمد جواد عامر صبح امروز در جلسه ای که با حضور مدیران استانی و شهرستانی و با محوریت جلوگیری از تخریب پل های اصلی شهر ماسال برگزار شد، گفت:  وضعیت امروز رودخانه خالکایی، وضعیتی خاص بوده که می طلبد از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی، برای برطرف نمودن آن استفاده شود.

 عامر افزود: با توجه به بارندگی های احتمالی روزهای آینده، فرصت زیادی برایمان باقی نمانده و بر اساس نظرات کارشناسان استانی، باید در دو مرحله مانع از فرسایش بیشتر رودخانه شویم و در مرحله نخست تثبیت موقت و در مرحله دوم تثبیت کامل بستر این رودخانه در دستور کار قرار گیرد.

 وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری نسبت به این موضوع هشدارهای لازم را به متولیان امر دادیم ، مکاتبات لازم برای رفع این مشکل  نیز انجام شده و هم اکنون نیز به صورت جدی پیگیر رفع این مشکل هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از وقوع حادثه شکسته شدن آب بند، بازدیدهای مختلفی انجام شد و کارشناسان فنی سازمان آب منطقه ای پیشنهاد کارشناسی خود را ارائه دادند و آن را نیز عملی کردند؛ اما عملا هیچ کدام از خواسته های ما به وقوع نپیوست!

 فرماندار ماسال گفت: در مجموع ۳۵ کامیون از همین لحظه در اختیار ستاد مدیریت بحران شهرستان قرار خواهد گرفت که تا پیش از وقوع بارندگی سنگهای حجمی را از سه نقطه شالما، شفارود و معادن رودبار به منطقه آورده تا جهت تثبیت بستر رودخانه از آنها استفاده شود.

 نماینده عالی دولت در شهرستان ماسال همچنین از مدیران ادارات مختلف خواست: در این برهه از زمان به دنبال مقصر وقوع چنین اتفاقی نباشند و آن را به پس از اجرای عملیات موکول نمایند.

وی افزود: بارها و بارها با مدیران مختلف استانی از رودخانه بازدید کرده ایم و مردم حق دارند که بدانند دست آورد این بازدیها چه بوده تا نگرانی آنها در این زمینه برطرف گردد؛ لذا باید به هر نحوی که شده این بحران را برطرف نماییم.