جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ , 01 December 2023

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۱:۴۹ ق.ظ
چاپ مطلب
بیمارستان شهدا رضوانشهر حقوق کارگران
تکرار داستان کارگران چوکا و شفارود در بیمارستان رضوانشهر

افتضاح مدیریتی در بیمارستان رضوانشهر

این افتضاح مدیریتی در شهرستان باید توسط مدیریت بیمارستان پیگیری شود و سرپرست فرمانداری نیز هم اگر می خواهد بخت خود را در مدیریت شهرستان بیازماید و سربلند بیرون بیاید در اولین قدم باید مشکلات این 20 پرسنل بیمارستان را با دانشگاه علوم پزشکی حل و فصل نماید و حقوق آنان را نیز پرداخت کند.

دوم شخص اسلام، علی بن ابی طالب –علیه السلام- است. ایشان خودش یک کارگر بود. صحیفه امام، ج۱۶، ص ۲۳۸

انقلاب و جهان اسلام زندگی و حیات خود را مدیون عدالت است، عدالتی که مرهون زحمات پیامبر عالمیان است همان پیامبری که دست پینه بسته کارگر و زحمتکشی را می بوسد و امام مستضعفین در وصف این کار پیامبر(ص) می گوید:

رفتار پیامبر با کارگر آن بود عرض کردم که کف دست کارگر را با تواضع بوسید و این نشان کارگرى را بوسید و براى کارگران افتخار ایجاد کرد. ارزش انسانى را توجه داشت که کارگر [انسان است؛] کارگر آن روز استقلال داشت و هر چه کار مى ‏کرد براى خودش بود و استقلال داشت و ارزش داشت و آن ارزش را، محل ارزش را بوسید پیغمبر اکرم و اعلام کرد ارزش کارگر را. (صحیفه امام، ج ۱۶، ص ۲۳۷)

رفتاری که با کارگران سد شفارود و شرکت چوکا و کارکنان بیمارستان شهرستان رضوانشهر در حال انجام است نه تنها شایسته اسلامیت نیست بلکه جایگاه انسانی ندارد، بماند که دم از حسینی بودن نیز میزنیم.

عقب افتادگی حقوق کارگران شرکت چوکا و سد شفارود که به یک مسئله بدیهی تبدیل شده است و اگر دو تا سه ماه حقوق شان عقب نیفتد باید تعجب کرد ولی اینبار مطلع شدم که در یک اتفاق عجیب و غریب کارکنان بخش های خدماتی و رانندگان آمبولانس و بخش حراست بیمارستان دولتی شهرستان رضوانشهر شش ماه است که عقب افتاده.

در بیمارستان رضوانشهر حدود ۲۰ نفر در سه بخش خدماتی و حراست و آمبولانس کار می کنند که ۸ نفر از این تعداد که در بخش حراست کار می کنند فقط و فقط بیمه آن ها رد شده ولی حقوق آنان از برج سه یعنی خرداد ماه پرداخت نشده ولی در بخش خدماتی اوضاع بدتر است به طوری که نه برای آنان بیمه ای رد شده و نه حقوقی داده شده بلکه بدتر شرکت پیمانکار و طرف قرارداد با آن ها مشخص هم نیست و تازه می خواهند در یک ماه آینده شرکت پیمانکار را مشخص کنند.

میزان بی تدبیری به حدی است که این عزیزان این اتفاق را عادی می دانند و همه بخاطر اینکه اخراج نشوند روزه سکوت گرفته‌اندو صحبتی در این باره نمی‌کنند.

حضرت امام در روز ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۶۰ به مناسبت روز جهانی کارگر، کارگر را ستون فقرات استقلال نظام اسلامی میداند و می‌فرماید:

بزرگداشت روز کارگر، این ستون فقرات استقلال کشور و این اسطوره ی سرنوشت ساز و رهایی بخش از وابستگی ها و پیوستگی ها، وظیفه ای است ملی و اسلامی و همگانی. طبقه ی شریف کارگر در این مدت کوتاه و خصوصا بعد از تجاوز عمال اجانب به خاک میهن عزیز ثابت کرد که قادر است با خواست خداوند متعال، کشور عزیز خود را با کوشش شبانه روزی از وابستگی نجات دهد و مشت قدرتمند گره کرده ی خود را بر دهان یاوه گویان و تبلیغاتچیان خارج و تفاله های وابسته مزدور داخل کوبد و دست رد به سینه منحرفان و منافقان وابسته به چپ و راست با قدرت هر چه بیشتر زند.(صحیفه امام، جلد ۱۴، ص ۳۲۶)

شما این جملات را بگذارید کنار اتفاقی که هم اکنون در سراسر کشور در حال اتفاق است و در حق کارگران اجحاف می شود. بخش خصوصی و شرکت های خصولتی و شرکت های زیانده شستا هم بجای خود ولی دیگر تصور نمی کردم دولت به کارگران بیمارستان دولتی و یا حتی بخش حراست بیمارستان که زحمت امنیت بیمارستان را می کشد این مقدار بی تفاوت باشد. حراستی که حقوق نمی گیرد دیگر حواسش به امنیت فیزیکی نیست او در تمام مدت به فکر امنیت غذایی و شغلی خود می باشد و به فکر این است که بتواند شکم خانواده خود را سیر کند.

راننده آمبولانسی که دغدغه سفره خالی خود را دارد که دیگر به فکر جان دیگری نیست.

فکرش هم سخت است که دولت تا اینجا نیز پیش برود که با جان مردم هم شوخی کند.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید در قبال این افتضاح مدیریتی خود پاسخگو باشد و بگوید چگونه است حدود ۲۰ نفر از پرسنل یک بیمارستان ۳۲ تختوابه که آن هم فقط بخش اورژانس آن در حال فعالیت است را بدون حقوق نگه داشته است.

مسئول حراست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه گیلان در چه خوابی است که کارکنان حراست این بیمارستان از برج سوم سال ۹۷ تا هم اکنون که در برج نه هستیم حقوقی دریافت نکرده اند؟

بخش خدمات بیمارستان مگر نه این است که باید احساس احترام و سربلندی کنند مگر نه این است رهبری فرموده اند:

جامعه‌ی کارگری بایستی احساس تکریم بکند، احساس احترام بکند، احساس کند که قدر او دانسته میشود، قدر کار او دانسته میشود؛ اگر این به‌وجود آمد، آن‌وقت خستگی از کار، بی‌حوصلگی نسبت به کار، بی‌اعتنائی نسبت به کار، دیگر وجود نخواهد داشت و کار، درست و صحیح انجام میگیرد. (۱۰/۰۲/۱۳۹۶)

این افتضاح مدیریتی در شهرستان باید توسط مدیریت بیمارستان پیگیری شود و سرپرست فرمانداری نیز هم اگر می خواهد بخت خود را در مدیریت شهرستان بیازماید و سربلند بیرون بیاید در اولین قدم باید مشکلات این ۲۰ پرسنل بیمارستان را با دانشگاه علوم پزشکی حل و فصل نماید و حقوق آنان را نیز پرداخت کند.

محمدحسین غریبی


يک ديدگاه

  1. […] گزارش واران خبر به نقل از ماسال نیوز: دوم شخص اسلام، علی بن ابی طالب –علیه السلام- است. […]