یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ , 11 April 2021
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۰۴ ق.ظ
چاپ مطلب

آیا این مخروبه واقعا بقایای اسلحه خانه میرزاست؟

تصاویری منتشر شده که گفته می شود اسلحه خانه میرزا است تصاویری که جز تأسف و غربت مستمرِ سردار جنگل و البته تجاهل و غفلت مدعیان، حس دیگری را منتقل نمی کند و سوالات فراوانی را به ذهن متبادر می کند.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از ۸دی، امروز یازدهم آذر، سالروز شهادت سردار جنگل، شهید میرزاکوچک جنگلی است.

در چند روز گذشته تصاویری از بقایای تخریب شده ساختمانی که گفته می شود یکی از مکان های مرتبط با نهضت جنگل و قیام میرزاکوچک است، در این پایگاه خبری منتشر شد.

 

 

 

 

 

 

 

تصاویر بیشتر را از اینجا ببینید

 

این تصاویر متعلق به بقایای مخروبه ای در اطراف گوراب زرمیخ است که گفته می شود مربوط به اسلحه خانه میرزا است.

تصاویر منتشر شده آن قدر تلخ هستند که جز تاسف و غربت مستمرِ سردار جنگل و البته تجاهل و غفلت مدعیان، حس دیگری را منتقل نمی کند. تصاویری که سوالات فراوانی را به ذهن متبادر می کند:

– آیا این مخروبه واقعا بقایای اسلحه خانه میرزاست؟

– اگر آنطور که محلی ها معتقدند که این مکان واقعا اسلحه خانه لشگر میرزا بوده، چرا تاکنون برای حفظ و نگهداری آن اقدامی صورت نگرفته است؟

-آیا اگر این مکان در استانی غیر از گیلان وجود می داشت، آیا باز همین برخورد با آن می شد؟
اگر مثلا این میراث گرانب ها در اصفهان، تبریز و یا در همین قزوینِ همسایه ما قرار داشت، باز هم همین برخورد با آن می شد؟ یا آنکه اکنون جزء میراث ملی ای بود که برای بازدید از آن، باید دست به جیب می شدیم؟

امیدوارم متصدیان امر به ویژه مدیران سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در استان گیلان پاسخی برای این سوالات داشته باشند.

شاید بهتر باشمد بگویم مشروطه را تبریزی ها، اصفهانی ها و قزوینی ها مصادره کردند، امیدوارم میرزا را نیز این عزیزان مصادره کنند تا شاید این طور، نهضت میرزا و راه و رسمش بیشتر دیده و شناسانده شود!


تست
تست