سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ , 09 August 2022

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۱۴ ق.ظ
چاپ مطلب

متفاوت‌ترین وسیله نقلیه یک نماینده مجلس +عکس

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور و محروم‌ترین حوزه انتخابیه استان یزد، فضای مجازی را به پلی برای بررسی و رفع مشکلات مردم تبدیل کرده است.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم: محمدرضا صباغیان بافقی نماینده بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس و محروم‌ترین حوزه انتخابیه استان یزد از زمان انتخاب به عنوان نماینده مجلس با حاشیه‌های بسیاری همراه بود که این حاشیه‌ها موافقان و مخالفان بسیار زیادی داشت.

تردد با موتورسیکلت در سطح شهر، ارتباط با مردم، حضور در پارک‌های محلی و بازی با فرزندش در این پارک‌ها که بعضا حتی از استاندارد‌های و خدمات کافی و لازم هم برخوردار نیست و بسیاری از مسئولان حتی اجازه تردد فرزندانشان از نزدیک این پارک‌ها را نمی‌دهند و البته رک گویی از جمله ویژگی‌هایی است که هم سبب تحسین وی از طرف مردم و هم سبب تخریب وی از سوی برخی افراد به ویژه تعدادی از کانال‌نویسان شده است.

متفاوت‌ترین وسیله نقلیه یک نماینده مجلس +عکس

صباغیان بر خلاف تعدادی از نمایندگان فعلی و قبلی استان یزد در مجلس شورای اسلامی که هیچ نطقی در طول سال نداشتند و آرام و اهسته در جلسات حاضر می‌شدند و می‌رفتند، اعتراض‌ها و البته پیگیری‌های بسیار زیادی داشته و دارد به گونه‌ای که به گفته محمدرضا تابش نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی که در یکی از جلسات پیش از انتخابات سال ۹۶ در استانداری یزد صحبت می‌کرد، تعداد نمایندگانی که همانند صباغیان پیگیری می‌کنند کم است.

متفاوت‌ترین وسیله نقلیه یک نماینده مجلس +عکس

با این وجود یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های این نماینده استان یزد را می‌توان ارتباط نزدیک وی با مردم دانست به ویژه مردم از طبقه‌های محروم به راحتی می‌توانند با صباغیان ارتباط بگیرند و مشکلات خود را بگویند و حتی اگر این مشکل حل نشود همین که یک مسئول مشکل آن‌ها را با روی باز می‌شنود برایشان ارزشمند است.

این ارتباط، اما به دیدار‌های رودرو محدود نمی‌شود و صباغیان در اقدامی ابتکاری و البته قابل تحسین، در گروه‌های مجازی اقشار مختلف مردم این پنج شهرستان محروم استان یزد حاضر می‌شود و به صورت آنلاین به سوال‌ها و گلایه‌های آن‌ها پاسخ می‌دهد.

این حضور در دو قالب پاسخگویی برای شفاف‌سازی و ثبت مشکلات مردم برای بررسی و در صورت امکان برطرف شدن این مشکلات است که با استقبال خوب مردم این حوزه انتخابیه روبرو شده است.

قطعا این اقدام هم از سوی برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد هجمه و تخریب قرار می‌گیرد، اما می‌تواند الگویی برای دیگر نمایندگان و مسئولان هم قرار گیرد که با مردم ارتباط نزدیک‌تر و بهتری داشته باشند.

خبرگزاری تسنیم یزد در راستای تشویق مسئولان به الگو‌گیری از چنین اقداماتی و انعکاس سوالات و پاسخ‌های مردمی، اقدام به تهیه گزارش از حضور این نماینده مجلس در گروه‌های فضای مجازی اقشار مختلف این پنج شهرستان محروم استان یزد می‌کند.