شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۴۵ ق.ظ
چاپ مطلب
بیمارستان شهدا رضوانشهر حقوق کارگران

بحران مسئولیت پذیریی در مسئولین شهرستان رضوانشهر!

در یک سال اخیرشاهد اخبار متعددی از نارضایتی، تجمع و اعتراض پرسنل و کارگران زحمتکش مجموعه هایی همچون سد شفارود و شرکت چوب و کاغذ(چوکا) در شهرستان بودیم که بعد از تعطیلی آن مراکز و بازتاب های رسانه ای تا حدودی به مشکلات و خواسته ها و مطالبات این قشر توجه شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ امام صادق عليه السلام :پيش از آن كه عرق آنان(كارگران) خشك شود ، مزدشان را بپرداز .

در یک سال اخیرشاهد اخبار متعددی از نارضایتی، تجمع و اعتراض پرسنل و کارگران زحمتکش مجموعه هایی همچون سد شفارود و شرکت چوب و کاغذ(چوکا) در شهرستان بودیم که بعد از تعطیلی آن مراکز و بازتاب های رسانه ای تا حدودی به مشکلات و خواسته ها و مطالبات این قشر توجه شد.

اما این نارضایتی از وضعیت مدیریتی این مجموعه ها، به بیمارستان تازه تاسیس شهدای رضوانشهر نیز تسری پیدا کرده است.

قابل ذکر است که این بیمارستان مهر سال ۹۶ با حضور وزیر بهداشت افتتاح گردید و طبق صحبت های وزیر محترم، این بیمارستان را هدیه بزرگ به مردم این منطقه عنوان کرد که ۷۰ نفر بصورت مستقیم در آن مشغول خواهند شد.

اما برخلاف فضاسازی های رسانه ای که در افتتاح این بیمارستان صورت گرفت، صرفاً بخش اورژانس این بیمارستان ۳۲ تختخوابی فعال است و عملاً نمی شود اسم این مرکز را بیمارستان نهاد، چرا که فقط یک بخش این بیمارستان در حال فعالیت است و مابقی قسمت ها مانند رادیولوژی، آزمایشگاه، جراحی، ccu و… هنوز راه اندازی نشده است.

و در کمال تاسف قاطبه پرسنل این بیمارستان اعم از رانندگان آمبولانس، پذیرش، حراست، خدمات و… که بیش از ۲۰ نفر می باشند چندین ماه حقوق و بیمه دریافت نکرده اند! چگونه این اتفاق ممکن و قابل پذیرش است؟

چگونه در مقطع زمانی ای که قیمت کالاهای اولیه و هزینه های زندگی متاثر از تورم به صورت افسار گسیخته افزایش یافته است، این پرسنل پاسخگوی نیازهای خانواده خود باشند؟

آیا برای مسئولین محلی این موضوع اهمیت و جایگاهی دارد؟

این چه نوع مدیریت و مسئولیت پذیری است که توان پرداخت چند کارگر خود را ندارد؟

آیا حتما باید با تجمع، اعتراض و رسانه ای شدن؛ دست اندرکاران شهرستان متوجه این امر شوند؟

چگونه از پرسنلی که چندین ماه حقوق و مزایایی دریافت نکرده اند انتظار خدمات متناسب و مناسب داشته باشیم؟

جالب است با رسانه ای شدن این موضوع و به تکاپو افتادن برخی مسئولین که در مسئولیت پذیری آنها باید شک کرد، با بیان پاسخ های خلاف واقع و اینکه تعداد اندکی از این نیروها شرکتی بوده و با کوتاهی شرکت مربوطه حقوق آنها تضییع گردیده و به دنبال ایفای حقوق پرسنل خدماتی هستیم می خواهند مشکل را از سر خود باز کرده و عملکرد نامناسب آن مجموعه را توجیه کنند در صورتی که اکثر این نیروها از طریق گزینش علوم پزشکی استان پذیرفته و با تماس از بیمارستان به کار درآمده اند و اگر نیروها شرکتی هستند، مسئولین بیمارستان می توانند با اعلام علنی نام شرکت و نیروهای آن به شفاف سازی پیرامون این مسئله بپردازند چرا که شفافیت و پاسخگویی حداقل ترین خواسته مردم و عملکرد از یک مسئول خواهد بود.

و اگر پاسخ شفاف و مستندی به این سوالات داده شود، مشخص خواهد شد که چند درصد نیروها شرکتی هستند و آن تعدادی که از طریق علوم پزشکی استان به کار گرفته شده اند که گویا وضعیت آنها نیز نامشخص است؛ از ابتدای سال چگونه و چه میزان از حقوق و بیمه و دیگر مزایا بهره مند شده اند.

آنچه که عیان است بسیاری از مسئولین شهرستان، برای تحقق مطالبات بَر حق پرسنل خود تلاش و برنامه ای ندارند.

نویسنده: پدرام جدی

مسئول اسبق حوزه بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه_تهران


تست
تست