سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ , 03 October 2023

تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۳۵ ب.ظ
چاپ مطلب
سردار علیزاده :

۸دی در تاریخ کشور نشان از بصیرت مردم گیلان دارد/ جریان فتنه انگیز دشمن همواره در حال توطئه است

سردار علیزاده، گفت: هشتم و نهم دی در تاریخ انقلاب ما یوم الله است به جهت اینکه در آنجا اراده الهی با دست مردم تبدیل به یک حماسه بزرگ سیاسی در کشور ما شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ سردار نظرعلی علیزاده در گفت و گو با خبرنگار ۸دی در رابطه به بصیرت ملت ایران به خصوص مردم گیلان در مقابله با فتنه ۸۸دی، اظهار کرد:  هشتم و نهم دی در تاریخ انقلاب ما یوم الله است به جهت اینکه در آنجا اراده الهی با دست مردم تبدیل به یک حماسه بزرگ سیاسی در کشور ما شد.

وی با بیان اینکه فتنه گران در سال ۸۸ از بستر انتخابات استفاده کردند و بعد از انتخابات حدود هشت ماه کشور ما را درگیر فتنه کردند، گفت: در پی آن رکورد سیاسی مردم ما در انتخابات که از بعد جهانی اثرات ارزشمندی داشت با فتنه گری زیر سوال بردند و از همان جا هم آسیب های زیادی به نظام و مردم وارد کردند.

کارشناس سیاسی تأکید کرد: به دنبال جریان فتنه که رفته رفته از شعار تقلب در انتخابات که رمز فتنه گریشان بود شروع شد و تداوم پیدا کرد و در مقاطع مختلف مثل روز قدس و ۱۶آذر و ایام الله های دیگر حرکتی را در جای جای کشور علیه مردم و نظام انجام می دادند و مردم متدین و انقلابی ما به توصیه رهبر معظم انقلاب در مقابل این توطئه ها نرمش نشان دادند.

علیزاده با بیان اینکه چهره واقعی فتنه گران در مقاطع مختلف آشکار شد و اوج آن در روز عاشورا بود که به ساحت مقدس امام حسین (ع) و هیأت عزاداری جسارت کردند، گفت: این برای مردم قابل تحمل نبود و در گیلان در تاریخ ۸دی و در کل کشور در ۹دی مردم در میدان حضور پیدا کردند و حماسه ای جدید علیه فتنه گران داخلی و حامیانشان در خارج کشور انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه ۸دی و ۹دی در تاریخ کشور نشان از بصیرت مردم دارد، تصریح کرد: نشان از حلم و بردباری مردم در مسیر حرکت انقلاب و بالابودن آستانه تحمل مردم دارد و جایی هم که احساس تکلیف کنند باید در مقابل دشمن بایستند و با صلابت این کار را می کنند و شعارشان اِنی سِلْمٌ ِلِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَکُم  است.

علیزاده تأکید کرد: ۸ و ۹دی تبدیل به حماسه بزرگ جبهه مؤمنین و حق در برابر همه کسانی است که مقابل انقلاب اسلامی از داخل تا خارج ایستاده بودند و فتنه گران را سر جای خودشان نشاندند.

وی با بیان اینکه نقش عوامل بیرونی در فتنه ۸۸ تابلو بود، افزود: آمریکایی ها، انگلیسی ها، صهیونیست ها، غربی ها و بخشی از شیوخ عرب منطقه که از حامیان فتنه بودند نقش آشکار و شفافی داشتند که مردم به راحتی مشاهده کردند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: امپراطوری خبری و رسانه ای  دنیا در حمایت از جریان فتنه وارد شدند و کمک های لوژستیکی و امکانات و تجهیزات پول توسط دشمنان بیرونی تأمین می شد و در داخل هم چهره افرادی به عنوان سران فتنه را می بینید که روزی در نظام دارای مسؤلیت های ردیف اول و دوم کشور بودند.

علیزاده با اشاره به اینکه باید از سران فتنه پرسید که چه اتفاقی برایتان افتاد که یک روزی رییس جمهور و نخست وزیر این مملکت بود و الان ۱۸۰درجه برگشتید و در مقابل نظام و ولایت ایستادید، گفت: این موضوع به زیربنای فکری و تغییری که در آنها به وجود آمو و تغییراتی که در افکار و اندیشه های اینها بوجود آمد و نفوذی که دشمن اطراف اینها انجام داد بر می گردد، نگاه کنید ببینید اطراف آقایان موسوی، کروبی و خاتمی چه افرادی بودند این ها عوامل نفوذی دشمن بودند.

وی با اشاره به اینکه دشمن سران فتنه را در چتر خود انداخت، اضافه کرد: زمینه هایی هم در اینها وجود داشت و در نهایت فتنه ۸۸ را به دنبال فتنه ۷۸رقم زدند و جنبشی تحت عنوان جنبش سبز سازماندهی کردند که این جنبش سبز در آنجا نقش آفرینی کرد و معلوم بود که از فتنه ۷۸ تا ۸۸ نشستند نیرو جذب کردند و آموزش دادند و سازماندهی کردند و در انتخابات رزمایش کردند و استارتش را از بستر انتخابات زدند و این مسیر را ادامه دادند.

 

** جریان فتنه انگیز دشمن همواره در حال توطئه است

علیزاده با بیان اینکه سابقه جریان فتنه دشمنان انقلاب اسلامی نشان می دهد که این ها در همه زمان ها در حال توطئه کردن هستند، افزود: نیروهای انقلابی، ارزشی، مدافعین انقلاب، مؤمنین باید مواظب باشند که دشمن برای انتخابات ۹۸ برنامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید با هوشیاری کامل این صحنه نظارت و کنترل شود، گفت: لازم است با ایجاد بصیرت در قشرهای مردم توضیح و روشنگری در این فضا به تعبیر مقام معظم رهبری آنهایی که به دشمن در این میدان پهلو می دهند شناسایی شوند و به مردم معرفی شوند.

علیزاده گفت: نیروهای انقلابی و میدان دار انقلاب باید این فضا را برای مردم ترسیم کنند و با هوشیاری کامل این صحنه را مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه تغییر در سران فتنه و نفوذ در آنها و جریانی که کنار آنها قرار گرفت این جنبش سبز را ساختند، تصریح کرد: جبهه حق، مؤمنین و متقین با چشم باز باید مقابلشان را ببینند و دشمنان را رصد کنند.