چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ , 30 September 2020
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۱۲ ق.ظ
چاپ مطلب
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماسال:

خبرنگار نباید از حقگویی بترسد / باید در فضای مجازی همت مجاهدانه داشت

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماسال گفت: خبر باید به حق باشد و خبرنگار نباید از حقگویی بترسد اما باید مراقب باشد که در خبر توهین و تمسخر وجود نداشته باشد.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی علیزاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماسال صبح امروز در نشست با خبرنگاران شهرستان ماسال با اشاره به اهمیت جایگاه خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و مسئولان از طریق خبرنگاران معایب کار خود را پیدا می‌کنند و مردم نیز در جریان اخبار قرار می‌گرفتند.

وی افزود: خبرنگاران حوادث و وقایع جاری را ثبت و ضبط می‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماسال با بیان ویژگی‌های خبر گفت: خبر باید به حق باشد و خبرنگار نباید از حقگویی بترسد اما باید مراقب باشد که در خبر توهین و تمسخر وجود نداشته باشد.

علیزاده با تأکید بر موثق بودن خبر اظهار کرد: خبرنگار باید درباره خبر تحقیق کند و در صورت صحت خبر آن را نقل کند.

وی عدم ورود به حواشی و تفرقه‌افکنی را از وظایف خبرنگاران دانست و افزود: خبرنگاران باید تلاش کنند در جهت وحدت‌آفرینی در سطح جامعه و مسئولان فعالیت کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماسال فضای مجازی را فضایی حقیقی دانست و ادامه داد: در بحث تبلیغ دینی می‌توان منبر مجازی تشکیل داد و در این عرصه فعالیت کرد.

علیزاده با اشاره به اهمیت فضای مجازی نیز گفت: فضای مجازی یک چاقوی دو لبه است که دارای تهدیدها و فرصت‌هاست و راهکار برای مدیریت این فضا قلع‌وقمع کردن نیست بلکه باید در این عرصه همت مجاهدانه داشت و شبهات جامعه پاسخ داد و سبک زندگی اسلامی را تبلیغ کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماسال با اشاره به راه‌اندازی یک کانال پاسخ به شبهات در شهرستان ماسال خواستار همکاری رسانه‌ها برای تقویت این کانال شد.

سرهنگ پاسدار جمال رضادوست جانشین سپاه ناحیه ماسال نیز در این با بیان حساسیت خبرنگاری اظهار داشت: باید آستانه صبر و حوصله خبرنگار باید بالا باشد.

وی افزود: انسان ذاتاً حقیقت‌جو است و مخاطب خبرنگاران دوست دارند از ناحیه خبرنگاران واقعیت‌ها منعکس شود.

جانشین سپاه ناحیه ماسال گفت: خبرنگاری مثل قضاوت است و ما اگر خود را در جایگاه یک تماشاگر فوتبال قرار دهیم در آن جایگاه دوست داریم داور مسابقه قضاوت منصفانه داشته باشد.

رضادوست ادامه داد: انتظار مردم از خبرنگاران این است که بدون طرفداری از افراد پیام‌های واقعی منتشر کنند.


تست
تست