یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ , 16 June 2019
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۵۷ ب.ظ
چاپ مطلب
فرمانده سپاه قدس گیلان:

لزوم قرار دادن مسجد در تراز انقلاب اسلامی/ مسئولان حضور پررنگ در مساجد داشته باشند

عبدالله‌پور با بیان اینکه مساجد را باید در تراز انقلاب اسلامی قرار داد، گفت: مسئولان باید حضور پررنگ در مساجد داشته باشند تا مردم به راحتی مشکلات خود را بیان کنند.

به گزارش  ماسال نیوز؛ به نقل از خبرگزاری شبستان از ماسال، «محمد عبدالله‌پور» پیش از ظهر امروز(جمعه،۲۱دی) در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه ماسال که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در زمان جنگ هیچ‌گاه رزمندگان برای پاسداری از کشور دچار تردید نشدند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امروز فشارهای دشمن در برابر فشارهای دفاع مقدس، چیزی نیست که نتوانیم آن را حل کنیم، افزود: شهر ماسال شهر شهیدان نام‌آوری است که در تاریخ این استان و کشور درخشیدند.

وی با اشاره به تودیع و معارفه فرماندهان سپاه در روز جمعه در مساجد، تصریح کرد: سپاه بدون مردم مفهومی ندارد و تنها سلاح و وسیله‌ای که سپاه می‌تواند در برابر همه حوادث و به هر شکلی، دفاع کند توسط همین مردم است.

* سپاه بدون مردم یک لحظه قابلیت دوام ندارد

عبدالله‌پور با بیان اینکه سپاه بدون مردم یک لحظه قابلیت دوام ندارد، خاطرنشان کرد: در هنگام اصابت خمپاره باید سنگر گرفت در عصر کنونی که شاهد هزاران خمپاره شبهات از طریق فضای مجازی، سیاسی، اقتصادی و .. هستیم باید در مسجد سنگر گرفت.

وی با بیان اینکه مسجد باید محور دائمی همه امور و فعالیت‌ها باشد اظهار کرد: ساختار بانک جوابگوی مشکلات اقتصادی مردم نشده و باید با فعال کردن صندوق‌های قرض‌الحسنه در مساجد گرفتاری‌های مردم را رفع کنیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه مسئولان باید حضور پررنگ در مساجد داشته تا مردم به راحتی مشکلات خود را بیان کنند، افزود: مساجد را باید در تراز انقلاب اسلامی قرار داد.

عبدالله‌پور با بیان اینکه فرمانده ارشد سپاه هم باید در مساجد تودیع و معارفه شود، گفت: روحانیون، اساتید و معلم‌ها باید پاسخگوی شبهات ایجاد شده توسط دشمن به جوانان باشند.

وی با بیان اینکه سپاه ماموریت پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن را دارد، تصریح کرد: هر مانعی که جلوی این حرکت انقلاب باشد، سپاه آن را رفع می‌کند.

* فلش دشمن در جنگ روانی به سمت اقتصاد است

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هدف دشمن در جنگ روانی، حوزه اقتصاد است، خاطرنشان کرد: در استان گیلان قریب به سه هزار خانواده روستایی تحت پوشش کمیته امداد فاقد خانه هستند که زیر پلاستیک و … زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در جنگ نرم دشمن در خانه است، افزود: بسیاری از فرزندان دچار مشکل هستند و فرهنگ بی‌حجابی و طلاق در جامعه افزایش یافته است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اعتیاد و مسائل اخلاقی علت عمده طلاق‌هاست، گفت: بسیاری از جوانان ما در بحث اعتیاد گرفتار شدند که همه اینها در جنگ نرم دشمن جا دارد.

عبدالله‌پور با بیان اینکه در جنگ نرم سپاه و بسیج چنان مسئولیت سختی دارند که مهمترین بخش آن را فرماندهی سپاه به عهده دارد، تصریح کرد: در جنگ نرم دشمن به دنبال اختلاف است اگر پاسدار، بسیج و فرماندهی دنبال اختلاف باشد معلوم می‌شود که این فرد گوش به فرمان مقام معظم رهبری نیست.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم سوءظن را فراوان می‌کند و دنبال ایجاد تنفر است، خاطرنشان کرد: ما باید در این راستا به جای تنفر، محبت پخش کنیم.

عبدالله‌پور با بیان اینکه سپاه باید به محرومین و مستمندان خدمت رسانی کند و به همین دلیل با همکاری کمیته امداد برای محرومین مسکن احداث می‌کنیم، افزود: ما به همه دولت‌ها کمک می‌کنیم و فرقی بین دولت‌ها قائل نیستیم.

وی با بیان اینکه سپاه حق ندارد در برابر مشکلات مردم بی‌خیال بوده بلکه هر جا مشکل است باید ورود کند، گفت: مشکلات مردم باید با مردم حل شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هر جا صدای مستضعفین شنیده شود یمن باشد یا فلسطین یا آمریکا و آفریقای جنوبی به کمک آنها خواهیم شتافت، تصریح کرد: ما دشمن ظالمین و طرفداران مظلومان عالم هستیم.

* فتح و رهایی فلسطین آرمان ایران اسلامی است

عبدالله پور با بیان اینکه فتح و رهایی فلسطین آرمان ماست، خاطرنشان کرد: تا زمانی که رژیم اسرائیل را که یک غده سرطانی است و در این منطقه بلای محرومین شده از روی زمین بر نداریم ساکت نمی‌نشینیم.

وی با بیان اینکه بهترین فرمانده عالم هستی، مقام معظم رهبری را داریم، اظهار کرد: بهتر از این رهبر در این عالم هستی نیست و دشمنان قسم خورده ما اذعان می‌کنند که رهبر ما در حوزه تدبیر و سیاست، طرفداری از مستضعفین عالم و هدایت مسئولان و… بهترین است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نگاه پاسداران باید به مقام معظم رهبری باشد، افزود: برخی‌ها سخنان آقا را گوش نمی‌دهند و نمی‌فهمند.

عبدالله‌پور با بیان اینکه مسئولان باید دنبال حل اشتغال جوانان باشند، گفت: بستر فعالیت‌های اشتغالزا در گیلان مهیاست که اگر زمینه فراهم شود اکثر جوانان دارای شغل می‌شوند.

وی با بیان اینکه مردم باید به فرهنگ قرض‌الحسنه برگردند و دست هم را بگیرند، تصریح کرد: سپاه به دنبال وحدت است و تمام مسائل خود را از روحانیت می‌گیرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه روحانیون مسجد باید با بسیجیان هماهنگ باشند، خاطرنشان کرد: ما باید در مسجد حضور پررنگ داشته باشیم و نسبت به فقرا بی‌تفاوت نباشیم.

پایان پیام/


    همچنین بخوانید :

تست
تست