پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ , 07 December 2023

تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۰۹ ب.ظ
چاپ مطلب
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماسال:

تسهیلات کم‌بهره آسیب‌دیدگان سیل مهرماه ماسال پرداخت می‌شود / پل جدید دران – چت بن احداث می‌شود

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال از احداث پل جدید ارتباطی دران-چت بن که در سیل اخیر تخریب شده بود در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سید حسین محمدی شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به واحدهای آسیب‌دیده از سیل مهرماه ۹۷ خبر داد.

وی افزود: تاکنون ۹۳ تقاضا از سوی مردم عزیز شهرستان به ستاد بازسازی سیل مهرماه ۹۷ رسیده است که تمام ۹۳ واحد از سوی کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بازدید شده و از این تعداد خسارت ۵۰ واحد تأیید شده است.

مسئول ستاد بازسازی سیل مهرماه ۹۷ شهرستان ماسال ادامه داد: از این ۵۰ واحد تأیید شده ۲ واحد احداثی، ۲۳ واحد تعمیری و ۲۵ واحد خسارت معیشتی داشته‌اند که برای ۵۰ واحد هر واحد به مبلغ ۲ میلیون تومان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک بلاعوض معیشتی و تعمیری در نظر گرفته شده که ۷۰ درصد آن پرداخت شده و مابقی نیز در حال انجام مراحل اداری در بانک‌های عامل جهت واریز به حساب آسیب دیدگان است و تا چند روز آینده این امر محقق خواهد شد.

محمدی گفت: همچنین در راستای اجرای پل و ابنیه‌های آسیب‌دیده در بخش شاندرمن، احداث پل روستای دران که در اثر طغیان رودخانه مرغک به طول کامل تخریب شده است در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد و در مرحله تکمیل نقشه مشخصات اجرایی و استعلامات لازم جهت اجرا قرار دارد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماسال افزود: در بخش مرکزی دیوار حائل روستای توت نسا در محل رانش راه روستایی در این روستا تا چند روز آینده عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

محمدی گفت: در پایان لازم است از همکاری و مساعدت فرماندار محترم؛ معاونت محترم فرمانداری، بخشداران پرتلاش و نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی و از عنایت و توجه ویژه جناب آقای مهندس اکبرزاده مدیرکل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به شهرستان ماسال علی‌الخصوص در بحث سیل مهرماه ۹۷ و از همکاران خودم در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال به جهت تلاش شبانه‌روزی در ستاد بازسازی سیل مهرماه ۹۷ کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.