شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۵۴ ب.ظ
چاپ مطلب
نماینده تالش بزرگ در حاشیه سفر معاون وزیر نیرو به ماسال در گفتگو با ماسال نیوز:

مردم روستاهای دوله ملال، خانقاهبر و خودبچر از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند

نماینده تالش بزرگ در حاشیه سفر معاون وزیر نیرو گفت: پروژه مجتمع آب‌رسانی دوله ملال ماسال با تزریق اعتبار جدید در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ماسال نیوز؛ کامران اسماعیلی مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و معاون وزیر نیرو، محمود شکری نماینده تالش بزرگ، محمدجواد عامر فرماندار ماسال و محبعلی رنجور مدیرعامل شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و سید محسن حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان، عصر امروز با حضور در روستای دوله ملال از پروژه‌ی آب‌رسانی به سه روستای ماسال بازدید کرد.

محمود شکری نماینده مردم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز اظهار داشت: این پروژه امسال از طریق صندوق توسعه ملی حدود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار داشت و مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قول تزریق ۴۵ میلیارد ریال در اوایل سال ۹۸ جهت اتمام این پروژه را داد.

وی افزود: با تکمیل این پروژه در ابتدا سه روستای دوله ملال؛ خانقاهبر و خودبچر با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰ خانوار از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد که برای نهایی شدن آن باید حدود ۴۰ کیلومتر شبکه رسانی شود.

شکری ادامه داد: در این بازدید مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قول کمک برای احداث مخزن ذخیره با ظرفیت بیشتر برای شهرهای ماسال و شاندرمن را نیز داد که این امیدواریم این وعده‌ها در آینده محقق شود.

به گفته نماینده تالش بزرگ؛ تجهیز سه حلقه چاه در ماسال و شاندرمن؛ حفر چاه در گرمخانی و مجتمع طاسکوه که ۱۷ روستا را پوشش می‌دهد و موافقت با الحاق پروژه فاضلاب شهر ماسال و رضوانشهر با پروژه فاضلاب شهر تالش، قول مساعدت برای ساخت مخزن آب برای ظفرمحله روستای دران شاندرمن از دیگر دستآوردهای سفر عصر امروز معاون وزیر نیرو به شهرستان ماسال بود.

همچنین اسماعیلی مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور عصر امروز از محل تصفیه خانه آب و فاضلاب شهری ماسال نیز بازدید کرد و برای تسریع در اجرایی شدن پروژه قول مساعدت داد.

گفتنی است اسماعیلی به دعوت نماینده تالش بزرگ و فرماندار ماسال به این شهرستان سفر کرده بود.