جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ , 22 October 2021
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۹۷
ساعت انتشار : ۷:۱۲ ب.ظ
چاپ مطلب

شکوه چهل سالگي انقلاب اسلامي در شهر ماسال/ ماسالي‌ها به پنجمين دهه انقلاب اسلامي+ تصاوير

نویسنده : قربان صحرائی

به کوري چشم آمريکا، انقلاب اسلامي چهل ساله شد. امروز شهرستان ماسال و شاندرمن هم گوشه‌اي از «يک ايران حماسه» بود.

به کوري چشم آمريکا، انقلاب اسلامي چهل ساله شد. امروز ماسال و شاندرمن هم گوشه‌اي از «يک ايران حماسه» بود.
چهار نسل از ماسالي‌ها هم‌پاي ديگر هموطنان خود در نقاط مختلف ايران اسلامي، در چهلمين سالگشت انقلاب اسلامي با حضور گرم و پرشور خود به پنجمين دهه انقلاب اسلامي، «سلام» گفتند.
امروز در هوايي سرد و باراني، مردم ماسال‌ و شاندرمن با حضور حماسي خود در جشن ۲۲ بهمن چهلمين سال انقلاب، شوري شيرين و گرم و صميمي آفريدند.
آنان آمدند تا با آرمان‌ها، ارزش‌ها، خون شهيدان، امام شهيدان، رهبر شهيدان، تجديد عهد کنند.
امروز اقشار مختلف شهر ماسال از هر سليقه و صنفي که بودند، همچون ۳۹ حضور حماسي خود طي ۴ دهه گذشته، در چهلمين حضور منسجم و يکپارچه خود، حماسه‌اي ديگر خلق کردند.
برخي از دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامي که نقشه‌هاي شومي را ترسيم کرده بودند و با انواع و اقسام شيطنت‌ها، شرارت‌ها و خباثت‌ها، و با صرف هزينه‌هاي هنگفت خواستند انقلاب شکوهمند اسلامي به ۴۰سالگي‌ خود نرسد؛ از حکام و شاهان پليد سعودي گرفته تا سران و سياستمداران آمريکاي خونخوار، اکنون به درک واصل شده و اجساد متعفنشان «خوراک مار و مور» شده است و آرزوي شکست انقلاب را به گور جهنمي بردند و جشن چهلمين سالگشت انقلاب ما را نديدند. و برخي ديگر از اين روسياهان پليد اينک از تماشاي اين حضور حماسي انگشت حيرت که نه؛ بلکه پنچه چدني خود که آغشته به خون مظلومان و بي‌دفعان عالم، به ويژه کودکان و زنان از سوريه و عراق و فلسطين گرفته تا افعانستان، ميانمار و يمن مظلوم است را به پوزه نجس خود کشيده‌اند و با چشمان خفاش‌گونه و خونرنگ خود در حيرتي شوک‌آور فرو رفته‌اند.
امروز خردسالان، جوانان، زنان و مردان ماسالي و شاندرمني در کنار جشن ۲۲ بهمن بر مزار شهيدان شهر حاضر شده و با خون آنان تجديد ميثاق کردند و عهدي چهل‌باره بستند تا از دستاوردهاي خون مقدس شهيدان يعني «نظام مقدس جمهوري اسلامي»، عليرغم همه نارسائي‌ها و مشکلات و مصائب، تحت هر شرايطي صينات و حفاظت نمايند.
تصاوير، گوشه‌اي از اين حماسه حضور را نشان مي‌دهد.
قربان صحرائي چاله‌سرائي
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ـ ماسال


تست
تست