شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۹۷
ساعت انتشار : ۱۲:۵۶ ب.ظ
چاپ مطلب
نماینده ولی فقیه در استان گیلان:

بگومگوهای مسئولان شهرستان عامل عقب‌ماندگی خواهد بود / توصیه‌های ویژه برای مساجد شهرستان در ایام نوروز

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه شهری رشد می‌کند که بین متولیان آن وحدت باشد گفت: اولین آسیب دعواهای مسئولان به مردم می‌رسد. آسیب دیدگان از بگو و مگوهای مسئولان مردم و خانواده‌ها هستند.

به گزارش ماسال نیوز؛ جلسه شورای اداری شهرستان ماسال صبح امروز با حضور حضور آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و محمود شکری نماینده تالش بزرگ برگزار شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی در این نشست ضمن تبریک روز شهدا به خانواده شهدا و ایثارگران اظهار داشت: پیام گام دوم رهبر انقلاب سه بعد نورانی داشت که بعد اول آن ترسیم نورانی از گذشته انقلاب بود. شرایط قبل از انقلاب را بسیاری دیده‌ایم. ما ایستایی و توقف در دوران انقلاب نداشته‌ایم. البته به اهداف انقلاب به دلیل مسائل بیرون و درونی نرسیده‌ایم.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند چهره‌ای سیاه از دوران انقلاب ارائه کنند اما واقعیت بر خلاف آن است. یک نگاه کوتاه به گذشته کشور و نگاهی کوتاه به انقلاب‌های گذشته و اخیر خود راهنمایی برای تاریخ ۴۰ ساله انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: تحقیقات به عمل آمده در مجموعه دانشگاه‌های ما نشان می‌دهد که ۹۵ درصد دانشجویان ما از اعتقادات صحیح و درست نسبت به اسلام برخوردار هستند و این یک ظرفیت بزرگ است و با گذشته تاریخ کشور ما قابل مقایسه نیست. این نشان می‌دهد این همه بودجه ضد فرهنگی آمریکا برای دور کردن از هویت دینی و مذهبی و بومی و ملی تنها ۵ درصد اثر داشته است. ما از یک ظرفیت بسیار غنی و گسترده در جامعه برخوردار هستیم.

فلاحتی گفت: رهبر انقلاب افق‌های گذشته را هم خوب ترسیم کرده‌اند و فرمودند که با توجه به ظرفیت‌های بزرگ دانشی حوزه‌های علمیه و مراکز دانشگاهی و با این رشدی که در علوم نظری و عملی شاهد هستیم بعید به نظر می‌رسد که آینده ما کند و یا لکه‌دار باشد.

وی بعد سوم پیام رهبر انقلاب را روشنگری درباره وضعیت موجود کشور دانست و ادامه داد: ما در ظرفیت‌ها و منابع قابل استفاده برای بخش‌های گوناگون جامعه به ویژه زندگی مردم هیچ چیزی کم نداریم. ما در استان هم در هیچ بخشی برای تأمین معیشت مردم هیچ مشکلی نداریم. ما در تولید دام و طیور رتبه دوم؛ در تولید دارو رتبه سوم کشور را داریم و همینطور در سایر بخش‌ها دارای رتبه هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان افزود: عدم مدیریت صحیح و مجاهدانه و عدم نظارت صحیح از جمله مسائل مبتلابه کشور است. چرا امروز مردم از دادگاه‌ها و شهرداری‌های اول انقلاب و نهادهای اول انقلاب تعریف می‌کنند. من نمی‌گویم امروز همه جا ویرانی است اما در عین حال در درون همه نهادهای ما آدم‌های ضعیف البنیه از دورن تهدید هستند و آدم‌هایی که روحیه کار را ندارند. از سویی دشمن در حال سرمایه‌گذاری در مراکز تربیتی و مدیریتی و در میان مدیران است. ما این‌ها را می‌دانیم. رهبر انقلاب با تبیین این سه عرصه، نظام را برای ۵۰ سال تضمین کردند.

فلاحتی در ادامه با بیان اینکه ما امروز بر سر سفره رنگین شهدا نشسته‌ایم گفت: شهدا رفتند و مقام والا پیدا کرده‌اند و خانواده آن‌ها عزت پیدا کردند و ما در پست‌ها نشسته‌ایم. امروز مسئولان با اقتدار و احترام به مردم نشسته‌اند.

وی با اشاره به مسائل منابع طبیعی در استان گفت: این مسائل هم معضل کشور و هم معضل استان ما است. امروز در همه جاهای استان در بحث منابع طبیعی معضل داریم. این معضل یک معضل کشوری است. در همین خصوص ما با نماینده مقام معظم رهبری در این زمینه مذاکره کردیم. متأسفانه در همین زمینه نهادها مسئله را به همدیگر منتسب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: برخی از این مسائل باید در مجلس حل شود اما بسیاری از این مسائل در استان قابل حل است. اخیراً هم رهبر انقلاب تأکید کردند که نهادها به منابع طبیعی توجه کنند که این جمله بسیار صحیح است اما به این معنی نیست که مردم دچار مسائلی در زندگی خود شوند.

فلاحتی با بیان اینکه شهری رشد می‌کند که بین متولیان آن وحدت باشد گفت: اولین آسیب دعواهای مسئولان به مردم می‌رسد. آسیب دیدگان از بگو و مگوهای مسئولان مردم و خانواده‌ها هستند. تنش عدم وحدت به خود مسئولان هم خواهد رسید و مسئولان در پیشبرد اهداف و پروژه‌ها موفق نخواهند شد.

وی با اشاره به معضل سرویس بهداشتی در شهرهای گردشگر پذیر گفت: حتماً به مسئولان مساجد بسپارید که مساجد درب خود و سرویس‌های بهداشتی این مسجدها را به روی گردشگران باز بگذارند. یک نفر را هم در آنجا بگذارید که زود این سرویس‌های بهداشتی را نظافت کنند. به گردشگران و سرمایه‌گذاران توجه کنید. نکند این‌ها تخریب و ویرانگری ایجاد کنند. روستاییان ما هیچ وقت رشد نکردند. سر ماه نیز حقوق ندارند و نگاه به برنج و ۴ تا گوسفند خود می‌کنند. من قبل از انتصاب ۴۰ بار به ماسال آمده‌ام و اینجا را به خوبی می‌شناسم. الان در مازندران یا زمین نیست و یا بسیار گران شده است. به این سمت نباید برویم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان افزود: با توجه به این کریدور شمال جنوب که جنوب شرق آسیا را به اروپا وصل می‌کند باعث می‌شود سرمایه‌گذاران طماع که گاهی ویرانگر هستند به اینجا بیایند. چرا ما مشروطه را لعنت می‌کنیم؟ چون منابع ما را به اروپا دادند. بگذارید آیندگان بیایند ما اهل اقتدار بودیم و نگذاشتیم منابع ما نابود شود.

محمدجواد عامر فرماندار ماسال نیز در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم‌گویی به نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: مسائل منابع طبیعی یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرستان است و این موضوع به این دلیل است که در زمان نقشه‌های منابع طبیعی مستثنیات مردم دیده نشده است.

وی افزود: متأسفانه تصاویر مورد استناد منابع طبیعی مربوط به سال‌های پیش از انقلاب است که متأسفانه باید گفت حتی با تکنولوژی جدید هم مسائل در تهیه نقشه‌ها به وجود می‌آید اما استناد منابع طبیعی به همان تصاویر قدیمی است.

فرماندار ماسال گفت: متآسفانه قوانین موجود به شدت برای بومیان شهرستان سخت گرفته است که امیدواریم به کمک نماینده ولی فقیه در استان این مسائل در آینده حل شود.

عامر ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران دارای تریبون‌های نماز جمعه است که می‌توان از آن برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید هادی موسوی امام جمعه ماسال نیز در این مراسم ضمن تشکر از ستاد یادواره شهدای شهرستان؛ روز شهدا را گرامیداشت و به نماینده ولی فقیه در استان خیر مقدم گفت.

محمود شکری نماینده شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال نیز در این مراسم با بیان اینکه استراتژی دشمن اسلام ناب زدایی است اظهار داشت: تمام تلاش دشمن برای این است که از اسلام ناب و حقیقی برگردیم و به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برسیم.

وی افزود: جنگ اقتصادی مشغول کردن مردم برای پیشبرد جنگ فرهنگی است و با جنگ اقتصادی دشمن می‌خواهد مردم را از دین سست کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قبل از انقلاب در مسائل اقتصادی تا ۸۰ درصد وابسته بودیم اما اکنون در این مبحث تا ۸۰ درصد مستقل هستیم. با این وضعت خوب، امروز نباید برای مردم مسائل معیشتی و اقتصادی پیش بیاید.

نماینده تالش بزرگ ادامه داد: حضور آیت‌الله فلاحتی در جمع مردم و مسئولان نعمتی است و مردم را امیدوار می‌کند.

شکری با بیان اینکه انتصاب آقای رئیسی در قوه قضاییه روح جدیدی در مبارزه با فساد خواهد دمید تأکید کرد: لازم است در شهرستان ماسال که یک شهرستان گردشگرپذیر است ستادی در خصوص مبارزه با مسائل ضد فرهنگی ایجاد کنیم.

وی گفت: در ایام عید، مسئولان شهرستان باید جهادی عمل کنند تا بتوانیم فضای شهرستان را مدیریت کنیم.

نماینده تالش بزرگ ادامه داد: از آقای یاری که مدیر کل تبلیغات اسلامی استان و اهل ماسال هستند انتظار داریم که بیشتر در عرصه جنگ نرم در حوزه شهرستان ماسال دیده شوند.