پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ , 07 July 2022

تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۱۱:۰۶ ق.ظ
چاپ مطلب
رئیس جمعیت هلال‌احمر ماسال:

۹ خانه هلال در ماسال تأسیس شده است / کمک ۲۱۴ میلیون تومانی مردم ماسال به زلزله‌زده‌های کرمانشاه

رئیس جمعیت هلال‌احمر ماسال گفت: ماسال با بیان اینکه 80 درصد برنامه‌های شهرستان برای جمعیت هلال‌احمر اجرایی شد اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر ماسال توانست رتبه قابل قبولی را در سطح استان کسب کند.

به گزارش ماسال نیوز؛ اسماعیل صادقی رئیس جمعیت هلال‌احمر ماسال صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ماسال با بیان اینکه ۸۰ درصد برنامه‌های شهرستان برای جمعیت هلال‌احمر اجرایی شد اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر ماسال توانست رتبه قابل قبولی را در سطح استان کسب کند.

وی افزود: تعداد جذب داوطلبان هلال‌احمر هم در شهرستان به سقف پیش بینی شده برای سال ۹۷ رسید.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ماسال گفت: در حوزه جوانان هم توانستیم بیش از ۱۰۰۰ نفر را در سامانه ثبت کنیم که برای این عزیزان برنامه‌هایی را از سوی مرکز تدوین شده است که باید کمک‌های اولیه و مبانی امداد را آموزش ببینند.

صادقی ادامه داد: امدادگران هلال‌احمر به شکل داوطلبانه با جمعیت همکاری می‌کنند و در بیشتر حوادث و مناسبت‌ها بدون چشم‌داشت مالی حضور دارند.

وی با بیان اینکه شاخص جذب برای هلال‌احمر رسیدن به درجه ایثار است اظهار کرد: افراد جذب شده باید مراحل آموزشی مختلف را طی کرده باشند و شاخصه‌های مشخص شده را کسب کنند. جذب در این جمعیت از طریق آزمون انجام می‌شود و افرادی که به درجه ایثار رسیده باشند دارای امتیاز نسبت به دیگران هستند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ماسال با بیان اینکه ساماندهی داوطلبان و شرکت در اردوهای کشوری برای افزایش توانمندی نیروهاست افزود: برای اینکه جمعیت به رسالت خود به عنوان نیروی خادم و خدماتی برای کمک به هم‌وطنان انجام دهد باید برنامه‌های آموزشی تدوین شده به اجرا در آید.

صادقی گفت: امداد جاده‌ای و کوهستان از وظایف جمعیت هلال‌احمر است که در این خصوص یک پایگاه در طاسکوه ایجاد شده است که ۴ نفر از نیروهای داوطلب در این محل حضور دارند.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر با عناوین مختلف دارای سابقه ۱۰۰ ساله است ادامه داد: شهرستان ماسال دارای گستردگی زیاد مانند بسیاری از شهرستان‌ها نیست و تنها دو شهر دارد و این موضوع می‌تواند برای پیشبرد بهتر اهداف جمعیت مثبت باشد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ماسال با تأکید بر اینکه آموزش‌های هلال‌احمر باید به دل خانواده‌ها نفوذ کند گفت: ایجاد خانه‌های هلال از برنامه‌های راهبردی جمعیت در راستای آموزش محور شدن برنامه‌های هلال‌احمر است تا افزایش مهارت‌ها در مقابل حوادث را در روستاها داشته باشیم و در همین راستا ۹ خانه هلال روستایی در شهرستان تأسیس شده است.

صادقی با اشاره به فراخوان رهبر انقلاب برای کمک به سیل‌زدگان گفت: در این فراخوان حتی اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان مشخص شده است و بر خلاف گذشته همه کمپین‌های ایجاد شده در شهرها، کمک‌ها را به سمت هلال‌احمر و نهادهای رسمی هدایت می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ماسال با بیان اینکه از رسانه‌ها انتظار داریم که فراخوان‌ها را به سمت شماره حساب‌های اعلام شده و پایگاه‌های مستقر شده هلال‌احمر در سطح شهرستان هدایت کنند اظهار کرد: اصل بر این است که برای حفظ کرامت انسانی اقلام نو برای کمک به آسیب دیدگان جمع‌آوری شود.

صادقی درباره کمک‌های جمع‌آوری شده برای زلزله سرپلذهاب گفت: در ماسال حدود ۱۴ میلیون تومان کمک نقدی جمع‌آوری شد و بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان هم کمک کالایی شد که در قالب دو کامیون به مناطق زلزله زده شده ارسال شد.