پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ , 18 August 2022

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۱۲:۳۱ ب.ظ
چاپ مطلب
روز گذشته صورت گرفت؛

حمله به آمر به معروف در چاله‌سرای شاندرمن

یک مأمور انتظامی در حین امر به معروف و نهی از منکر در روستای چاله‌سرا مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش ماسال نیوز؛ یک آمر به معروف و ناهی از منکر روز گذشته توسط تعدادی زن و مرد گردشگرنما مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بر این اساس، روز گذشته یکی از مأموران نیروی انتظامی و از ضابطان قضایی در حین تذکر به رفتار خارج از عرف و شرع صورت گرفته در حاشیه رودخانه‌ی مرغک در روستای چاله سرای شاندرمن توسط تعدادی زن و مرد خاطی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

در این حادثه؛ پس از تذکر این مأمور انتظامی به خاطیان، این افراد اقدام به توهین و سپس ضرب و شتم مأمور انتظامی کردند. پس از این ماجرا، پلیس ۱۱۰ شهرستان با حضور در محل حادثه وقایع رخ داده را صورت‌جلسه کرده و خاطیان را با دستور قضایی بازدداشت کرد.

یک منبع آگاه در این زمینه به خبرنگار ماسال نیوز گفت: مأموران انتظامی آمر به معروف در هنگام این حادثه با لباس شخصی اقدام به امر به معروف کرده و اعلام کرد که مأمور انتظامی و ضابط قضایی است اما خاطیان بدون توجه به این موضوع اقدام به ضرب‌وجرح وی کردند.

وی افزود: پس از بازداشت اولیه و بازجویی خاطیان به دستور قضایی آزاد شدند.


2 ديدگاه

 1. شهرام گفت:

  برای چی آزاد شدند ??? اینه حمایت قوه قضاییه ??

 2. يکي از اهالي گفت:

  ماسال نیوز عزیز!
  سلام
  متأسفانه چند سالی است که شهرستان ماسال و شاندرمن شده جولانگاه عده ای گردشگرنمای ضد فرهنگ در زمینه‌های مختلف که نه رحم به طبیعت فیزیکی و ظاهری شهرستان می‌کنند و نه رحم به فرهنگ بومی و معنوی شهرستان.
  معدودی از گردشگران ورودی به شهرستان ماسال و شاندرمن که از شهرهای بزرگ و نقاط مختلف کشور به این منطقه می‌آیند، گویی خيال مي‌کنند اهالی بومی، رعیت و خواجه آنان هستند. آنان با به اشتباه گرفتن خيابانهاي تنگ و و کم عرض اين شهر کوچک با آزادراها و بزرگ‌راه‌هاي درون و برون‌شهري کلان‌شهرهاي ايران مرکزي و پايتخت؛ با ویراژ و نحوه‌ی رانندگی در خیابان‌ها و جاده‌های این شهر با ماشین‌های مدل بالا! عرصه را بر فرهنگ ترافیک و رفت و آمد عمومی تنگ می‌کنند و فرهنگ ناداشته خود را با تفرعون و تکبر بر رخ مسافران دیگر و مخصوصاً اهالی می‌کشند.
  برخی از زنان و مردان با لباسهای صد در صد نامناسب و ضد انسانی و اسلامی و نامتناسب، بلکه ضد فرهنگ پوشش بومی منطقه و دور از شأن و رفتار انسانی یک شهروند، در حالیکه بعضاً سگی را به آغوش کشیده‌اند، طلبکارانه و با نگاه از بالا به پايين، فرهنگ هزاران ساله ايراني و تالشي شهرستان را به تمسخر مي‌گيرند و کسي هم جرأت تذکر به آنان را ندارد.
  متأسفانه از متوليان فرهنگي شهرستان هم چندان حضور ملموسي قابل مشاهده نيست. اگر برخي از مؤمنين و متدينين هم چنانچه از سر دلسوزي و رأفت تذکري بدهند، انگار فرد خاطي با رفتارهاي هنجارشکنانه و جنگلي خود از آن‌طرف مرزها و از سرزمين عموسام آمده و آشنا به رفتارها و هنجارهاي اسلامي و انساني و مخصوصا فرهنگ پوشش بومي اين ديار نيست!
  براي چگونگي و شيوه‌ي استفاه از طبيعت و چشم‌اندازهاي خدادادي اين شهرستان هم که بايد دفتر قطور ديگري گشود و با نهايت تأسف و درد و درد و درد، نوشت و نوشت و نوشت که رفتارهاي نابخردانه و صد در صد ناسالم معدودي از گردشگرنماها و توريست‌هاي وطني! که آنان را بايد «تروريست‌هاي طبيعت» ناميد چه بلاهاي بعضاً جبران‌ناپذيري، مخصوصاً در اين دهه بر سر طبيعت و رودخانه‌ها و مناظر ديدني شهرستان آورده‌اند.