یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ , 25 September 2022

تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۱:۴۲ ب.ظ
چاپ مطلب

بازی سیاست‌بازان در شالیزار کشاورزان!

فعال سیاسی عزیز شهرم! چرا نمی‌گویید دست‌های پشت پرده انتصاب شما به عنوان سرآبیار شاندرمن چیست؟

به گزارش ماسال نیوز، رضوان علیزاده در پاسخ به یادداشت ایرج قاسم زاده در حمایت از فرماندار ماسال نوشت:

در جواب فعال اصلاح طلب آقای قاسم زاده عزیز!
✍.. در خصوص یادداشت آقای ایرج قاسم‌زاده درباره سردهنه‌های کشاورزی شهرستان و اقدامات فرماندار محترم، به عنوان یک کشاورز چند نکته به ذهنم آمد.
🔹قاسم زاده عزیز بنده یک جوان کشاورزم و درجایگاه یک فعال سیاسی نیستم اما خیلی خوب می‌توانم تزویر را در گفتارتان تشخیص دهم!

🔹جناب آقای قاسم‌زاده! کسی منکر عملکرد خوب و مردمی فرماندار محترم نشده است اما شما به بهانه یک نقد، گفتید متولی مدیریت آب زراعی کشاورزان اداره آبیاری ماسال است. بله قربان! این متولی که مدنظر شماست انگار مخالف انتصاب حضرتعالی بعنوان سرآبیار بخش شاندرمن هم بوده است!
🔹مگر نگفتید فرماندار شخص ارشد شهرستان است؟ چطور اداره آبیاری که مدیریت آب زراعی کشاورزان یک شهرستان به عهده‌ی اوست، زیر نظر شخص ارشد دولت در ماسال نیست؟
🔹آقای قاسم زاده عزیز! توپ در زمین چه کسی است؟!
گمان می‌کنم این‌گونه وظایف سرآبیار را به اداره آبیاری نسبت می‌دهید تا اگر در اجرا و توزیع عادلانه آب زراعی بین کشاورزان شاندرمنی مشکلی پیش آمد، از الان دست پیش داشته باشید بگویید متولی تنظیم و مدیریت آب ما نبودیم!
اما بدانید همه می‌دانند شما خودتان هم در زمین این بازی هستید و نقشی اساسی دارید.

🔹 نمی‌دانم ملاک انتخاب سرآبیار چه بوده است؟ همسنگری و هم حزبی بودن یا شایسته سالاری؟ گلستان، شیراز، خوزستان و بسیاری از مناطق کشور با سیل دست پنجه نرم می‌کنند و اینجا در فور نعمت الهی باران، هنوز برخی کشاورزانمان زراعت را شروع نکرده‌اند. در چنین شرایطی شما متولیان امور زراعت را یادآور مردم می‌شوید.

🔹 آیا می‌دانید کشاورزان کدام روستاها از کانال‌های منتهی به سد سفیدرود یا چشمه‌های کوه‌های سر به فلک کشیده‌ی ییلاقات شاندرمن سیراب می‌شوند؟
🔹آیا می‌دانید چند هکتار زمین در بخش شاندرمن زیر کشت برنج می‌رود؟
آیا سابقه‌ای در امر مهمی که پذیرفته‌اید دارید؟ آیا می‌دانید آنچه بر عهده گرفته‌اید، چقدر در معیشت همشهریانمان حیاتی و ضروری است؟

❌ باید از اقدامات و نامه‌های حضرت‌عالی در فضای مجازی بخوبی سال زراعی کشاورزان را پیش‌بینی کرد.

❌ نکته‌ای که برای منِ کشاورز حائز اهمیت است اینهاست؛
اولاً شما هیچ سابقه‌ی اجرایی در امور زراعی و آبی کشاورزان ندارید و اداره آبیاری هم این موضوع را بخوبی متوجه شده است. به همین خاطر شما مدیریت آب را تماماً به اداره‌ی آبیاری حواله می‌کنید.
ثانیاً شما و دوست صمیمی و همسنگرتان بر فرماندار عزیز سرآبیاری خود را تحمیل کرده‌اید. در همین راستا اگر مدیریت آب زراعی در شاندرمن به مشکل برخورد از الان متولی را اعلام کرده‌اید
ولی فعال سیاسی عزیز شهرم! چرا نمی‌گویید دست‌های پشت پرده انتصاب شما به عنوان سرآبیار شاندرمن چیست؟

#رضوان_علی‌زاده