دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ , 04 July 2022

تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۲:۱۹ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در نشست با رئیس پارک علم و فناوری گیلان:

کوره‌های سنتی زغال روستای چماچار، جاذبه گردشگری می‌شود

فرماندار ماسال با اشاره به لزوم اصلاح کوره‌های سنتی تولید زغال روستای چماچار شاندمن، تصریح کرد: در صورت استفاده صحیح از این ظرفیت، روستای چماچار  قابلیت تبدیل به یک روستای موفق در حوزه کارآفرینی و گردشگری را دارد.

به گزارش ماسال نیوز، محمدجواد عامر در نشست با رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری در جهت شکوفایی فرصت‌های کارآفرینی در شهرستان ماسال، ابراز امیدواری کرد: با همکاری این نهاد دوره‌های آموزشی کارآفرینی برای جوانان در سطح شهرستان برگزار شود.

وی با اشاره به تولید زغال به روش سنتی در روستای چماچار شاندرمن، افزود: یک رویکرد می‌تواند این باشد که ما با توجه به آلایندگی این روش تولید زغال این صنعت را در روستای چماچار متوقف کنیم، اما در صورتی که برنامه ریزی دقیقی برای این روستا وجود داشته باشد می‌توانیم علاوه بر اصلاح روند تولید زغال و رفع آلودگی‌های ناشی از آن، از کوره‌های سنتی زغال این روستا به عنوان یک جاذبه گردشگری بهره بگیریم.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان نیز در ادامه این نشست با ابراز آمادگی جهت حمایت از کارآفرینان دارای ایده در سطح شهرستان ماسال، اظهار داشت: حمایت‌های پارک علم و فناوری در حوزه‌های مختلف  از جمله مشاوره و اعطای تسهیلات انجام می‌شود.

علی باستی با استقبال از پیشنهاد فرماندار ماسال در خصوص اجرای دوره‌های آموزشی کارآفرینی، تصریح کرد: باید سعی نماییم دانش بازارسازی و تیم سازی و مهارت‌هایی که در دانشگاه‌ها به دانشجویان یاد نمی‌دهند را به آنان آموزش دهیم.

پس از برگزاری این نشست فرماندار ماسال به اتفاق رئیس پارک علم و فناوری اطلاعات گیلان از کوره‌های تولید زغال روستای چماچار بازدید کردند و راهکارهای تولید مطابق با محیط زیست و استفاده از این صنعت به عنوان یک فرصت کارآفرینی در حوزه‌های صنعتی و گردشگری این روستا را مورد بررسی قرار دادند.