دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ , 04 July 2022

تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۹۸
ساعت انتشار : ۱۱:۲۵ ب.ظ
چاپ مطلب
در راستای اجرای چراغ خاموش سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش:

برگزاری کلاس تربیت جنسی این‌بار در صومعه‌سرا

علی‌رغم انکار مسئولین آموزش و پرورش در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس، متاسفانه هر چند روز یک‌بار اخباری به گوش می‌رسد که به نوعی موید این اتفاق تلخ در مدرسه‌های کشور است.

به گزارش ماسال نیوز، گیلان پرس نوشت:

علی‌رغم انکار مسئولین آموزش و پرورش در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس، متاسفانه هر چند روز یک‌بار اخباری به گوش می‌رسد که به نوعی موید این اتفاق تلخ در مدرسه‌های کشور است.

🔹چند روزی از انتشار خبر پخش موسیقی‌های مستهجن و مبتذل در مدارس که این روزها نقل محافل و رسانه‌ها شده نگذشته که این بار #دم_خروس_۲۰۳۰ از صومعه‌سرا بیرون زد!

🔻همان‌طور که در تصویر زیر می‌بیند، یکی از مدارس #غیرانتفاعی_ابتدایی_پسرانه در شهر #صومعه_سرا با ارسال نامه‌ای برای اولیای دانش‌آموزان، از آن‌ها خواسته که فرزندانشان را در #کلاس_تربیت_جنسی ثبت نام نمایند.
عجیب‌تر این که سرفصل‌های این کلاس مطابق همان چیزهایی است که در سند ۲۰۳۰ به دنبالش هستند:
موضوعات خودآگاهی، تفاوت جنسی، مناطق خصوصی بدن، انواع رازها، مرزبندی، رفتار جرات‌مندانه، حمایت اجتماعی، سوگندنامه!!! سرفصل‌های این کارگاه آموزشی ۸ جلسه‌ای هستند که از ۱۸ خرداد شروع خواهد شد.

حال، گرچه ضرورت دارد فرزندانمان با مسائل مربوط به جنسیت و ملاحظات آن آشنایی داشته باشند و به آن‌ها آموزش‌های لازم را بدهیم اما:

❌سوال اینجاست که واقعا برای #کودک_ابتدایی چرا باید این کارگاه آموزشی برگزار شود ؟؟! و اصلا چه کسانی و از چه منابعی در این کلاس‌ها تدریس می‌کنند؟؟

❌چرا آموزش و پرورش هیچ نظارتی بر این مدارس ندارد؟؟

❌چرا باید به جایی برسیم که اعتمادمان به این ارگان مهم و حیاتی که رسالت #تعلیم_و_تربیت را به عهده دارد، خدشه دار شود و نگران عاقبت فرزندانمان بشویم؟؟؟

🔹خبرهای رسیده حاکی از این است که این اتفاق در چند مدرسه دیگر شهر هم در حال رخ دادن است، لذا #حراست و #ریاست آموزش و پرورش #صومعه‌سرا باید در قبال این موضوع مهم پاسخگو باشند و هرچه زودتر جلوی این دست برنامه‌ها را بگیرند.