چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ , 30 September 2020
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۱۲:۲۵ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال:

باغ‌موزه دفاع مقدس در کنار یادمان شهدای گمنام ماسال احداث می‌شود

فرماندار ماسال با بیان اینکه عملیات اجرایی یادمان شهدای گمنام ماسال از هفته آینده آغاز می‌شود، افزود: در فاز بعدی این پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس نیز به این یادمان اضافه خواهد شد.

به گزارش ماسال نیوز؛  محمدجواد عامر در جلسه هیئت‌امنای گلزار شهدای ماسال که با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان برگزار شد با اشاره به جلسات هماهنگی قبلی جهت احداث یادمان گلزار شهدا، گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده، عملیات اجرایی این یادمان از هفته بعد آغاز می‌شود و در راستای جذب کمک‌های مردمی و خیرین برای احداث این یادمان شماره‌حساب مشترکی از سوی سپاه و اعضای هیئت‌امنا افتتاح شده که مشتاقان مشارکت در این امر مقدس می‌توانند کمک‌های خود را به این حساب واریز نمایند.
وی با بیان اینکه موقعیت گلزار شهدای گمنام ماسال در ورودی شهر ماسال و در مسیر میهمانان و گردشگران قرار دارد، افزود: در فاز اول این پروژه ابتدای یادمان شهدای گمنام احداث می‌شود و ان‌شاءالله در فازهای بعدی در نظر داریم باغ‌موزه و نمایشگاه دفاع مقدس را در این مکان احداث نماییم.
فرماندار ماسال ادامه داد: تاکنون بسیاری از خیرین شهرستان برای مشارکت در احداث این یادمان اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم همچنان همه مردم در این حرکت الهی مشارکت نمایند.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه از توفیقات زندگی من هم‌رزم بودن با رزمندگان ماسالی است افزود: به جرئت می‌توانم قسم یاد کنم که بسیاری از این رزمندگان و شهدای ماسال در سطح کشور بی‌نظیر بودند.
سرهنگ بایرامی با اشاره به توریستی بودن منطقه ماسال و موقعیت فوق‌العاده گلزار شهدای گمنام شهر ماسال، تأکید کرد: یادمان شهدای گمنام ماسال می‌تواند فضای مناسبی برای معنویت گردشگران و در عین حال در نظر گرفتن امکانات فرهنگی و رفاهی برای گردشگران و شهروندان باشد.
وی با بیان اینکه تاکنون در سطح استان گیلان ۴۸ یادمان شهدای گمنام در ۴۸ نقطه استان احداث شده است، تصریح کرد: استان گیلان بدین لحاظ از جمله استان‌های پیشرو است.
مدیر کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیلان قرار داشتن شهر ماسال در زمره شهرهای بسیار جذاب و گردشگرپذیر کشور را در کنار قرار داشتن گلزار شهدای ماسال در ورودی شهر را از مزیت‌های بسیار حائز اهمیت این گلزار برشمرد و خاطرنشان کرد: یادمان شهدای گمنام ماسال این پتانسیل را دارد که به عنوان یک مرکز فرهنگی پویا و تأثیرگذار مطرح شود.
سرهنگ بایرامی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس میراث گران‌بهای ملت ایران است و باید این میراث را برای آیندگان حفظ نماییم، تصریح کرد: پدران و مادران شهدا گنجینه‌های عظیم ما هستند که باید قدردان آنان باشیم و بسیاری از خاطرات شفاهی جنگ و شهدا در دل این والدین شهدا نهفته است که باید آن را مستند نماییم.
در پایان این جلسه احکام اعضای هیئت‌امنای یادمان شهدای گمنام ماسال به صورت رسمی به آنان اهداء شد.
وی با افتخارآمیز خواندن کارنامه استان گیلان در طول ۸ سال دفاع مقدس، گفت: سوژه‌های بسیار جذابی از خاطرات و جان‌فشانی شهدا و رزمندگان گیلانی برای استفاده هنرمندان و خبرنگاران وجود دارد که باید این موارد را ثبت و نگهداری نماییم و در همین راستا پویش عمومی ثبت خاطرات و اسناد شهدا به زودی راه اندازی می‌شود.

 


يک ديدگاه

  1. يک ايراني گفت:

    براي حفظ آثار بجا مانده از شهيدان شهرستان ماسال و شاندرمن، احداث باغ‌موزه دفاع مقدس امري ضروري و فوري به نظر مي‌رسد، چه آنکه قبل از آنکه آثار شخصي شهدا به دلايل مختلف از بين برود شايسته هست ضمن جمع‌آوري اين آثار، آنها را در جايي به صورت صحيح حفظ و نگهداري کرد و حتي در معرض ديد عموم به نمايش گذاش. بنده در منزل يکي از شهيدان شهر قبلاً آثار شهيدشان را ديده بودم. چند ماه پيش که مجددا به آن منزل رفتم متأسفانه آن آثار را نديدم. در مقابل پرسش بنده، مادر شهيد گفتند بچه‌ها آن‌را جمع کردند!!
    اين خبر فرماندار محترم ماسال و شاندرمن را به فال نيک مي‌گيريم که گفتند «باغ‌موزه دفاع مقدس در کنار یادمان شهدای گمنام ماسال احداث می‌شود». اميد است هرچه سريع‌تر اين خبر شکل عملي به خود بگيرد، تأکيد مي کنم قبل از آنکه برخي از آثار بعضي از شهيدان از بين برود.

تست
تست