یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ , 27 September 2020
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۲:۲۰ ب.ظ
چاپ مطلب
رئیس محیط زیست ماسال مدعی شد؛

رفع آلودگی از حاشیه رودخانه‌های مرغک و خالکایی در حوزه روستایی ماسال

زراعتی با اشاره به رفع آلودگی از حاشیه رودخانه های مرغک و خالکوبی در حوزه روستایی ماسال گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۶ مورد آلودگی در دو رودخانه مرغک و خالکوبی شناسایی و رفع شده است.

به گزارش ماسال نیوز؛  «امین زراعتی» امروز (یک‌شنبه، ۱۹خرداد) در جمع اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته محیط زیست، اظهار کرد: ۱۵ تا ۲۱ خرداد هفته محیط زیست نامگذاری شده است.

رئیس محیط زیست ماسال افزود: هدف از نامگذاری هفته محیط زیست، افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و ایجاد حساسیت‌های زیست‌محیطی برای مسئولان و مردم است.

وی با بیان اینکه شعار هفته محیط زیست امسال«کاهش آلاینده‌ها و پسماندها، آسمان آبی، زمین سبز» است، گفت: محیط زیست فقط مختص امروز نیست بلکه متعلق به آینده هم است و باید در حفظ و نگهداری آن تلاش شود.

زراعتی، پایش را یکی از موضوعات مهم در ادارات حفاظت محیط زیست دانست و تصریح کرد: رفع آلودگی‌های حاشیه رودخانه از تاکیدات فرماندار و رسالت حفاظت محیط زیست در سال ۹۷ بوده است.

رئیس محیط زیست ماسال با بیان اینکه این نهاد ۱۴۳ مورد در حوزه روستایی در دو رودخانه مرغک و خالکایی رفع آلودگی کرده است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ هم تا کنون ۳۶ مورد شناسایی شده که حوزه‌های روستایی ماسال تا قبل از سال۹۷  سیر صعودی داشته و در سال ۹۸ سیر نزولی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در حوزه شهری در این زمینه گام خوبی برداشته نشده است، اظهار کرد: باید در زمینه فاضلاب تصمیمی گرفته شود.

زراعتی با بیان اینکه بسیاری از شهرستان‌ها تفکیک زباله از مبدا را شروع کرده اند و به ۵۰ درصد پیشرفت رسیده‌اند، افزود: متاسفانه در شهر ماسال هنوز این امر محقق نشده است. / شبستان


تست
تست