شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ , 13 August 2022

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۲:۵۵ ب.ظ
چاپ مطلب
روایتی از اولین شهید گیلان در جبهه مقاومت سوریه؛

شهید گیلانی که سردار سلیمانی وی را پیشقراول شهدای مدافع حرم دانست

سردار سليماني آنجا در سخنراني‌شان از عقيل به عنوان شهداي #پيش‌قراول_مدافعان_حرم ياد كردند و گفتند به علت محفوظات عمليات نمي‌توانستيم تلاش اين‌گونه‌ افراد را قيد كنيم.

🔹 به گزارش ماسال نیوز به نقل از گیلان پرس، پدر شهید عقیل خلیل‌زاده از شهدای شهرستان لاهیجان می‌گوید: در مسجد بلال صدا و سيما به عنوان شهيد بيدارگر اسلامي براي عقيل يادواره گرفته شد. سردار سليماني آنجا در سخنراني‌شان از عقيل به عنوان شهداي #پيش‌قراول_مدافعان_حرم ياد كردند و گفتند به علت محفوظات عمليات نمي‌توانستيم تلاش اين‌گونه‌ افراد را قيد كنيم. همرزمان مستشار او در سوريه و ديگر جاها نقل مي‌كردند كه دوستان و برادران عقيل بايد به او افتخار كنند چراكه ايشان در تمام پيروزي‌هاي موشكي نيروي مقاومت در لبنان و سوريه سهيم بود. اگر روزي اسرائيل نابود شود قطعاً عقيل در آن سهم به‌سزايي داشته است.

🔹گفتنی است شهید عقیل خلیل‌زاده روز ۱۲ بهمن ۱۳۶۱ متولد شد. عقیل از پاسداران نیروی قدس بود، در خیلی از مأموریت‌ها به جای همکارانش که زن و بچه‌دار بودند اجازه می‌گرفت و اعزام می‌شد. تازه‌داماد پاسداری که با فراهم شدن مقدمات عروسی‌اش، شهادت را ترجیح داد و ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ در سوریه به فیض شهادت نائل آمد.