دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , 01 June 2020
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۸:۱۶ ب.ظ
چاپ مطلب

مداحی که شهر ماسال را به هم ریخت

کاظم نوذری از فعالان فرهنگی شهرستان ماسال چندی قبل در مراسم شب های خاطره مسجد جامع شاندرمن ضمن بیان خاطره ای از دوران انقلاب اسلامی در ماسال اظهار داشت

به گزارش ماسال نیوز؛ کاظم نوذری از فعالان فرهنگی شهرستان ماسال چندی قبل در مراسم شب های خاطره مسجد جامع شاندرمن ضمن بیان خاطره ای از دوران انقلاب اسلامی در ماسال اظهار داشت:

فردی به نام سیگارودی بخشدار ماسال بود. وی با افراد خودش #مسجد_ماسال، مسجد شاندرمن، مساجد ورودم و گامیشبان، میرمحله و مسجد پیرسرا را که مرحوم شیخ برات آنجا نماز می‌خواند را به خوبی رصد می‌کرد.
آن زمان روحانیون را مجبور می‌کردند #شاه را دعا کنند. هر کس هم دعا نمی‌کرد به دنبال عزلش بودند.

♦️شب ششم محرم ۵۷ حاج #قسمت_شیرعلی_نیا پدر شهید قاسم شیرعلی نیا، مرثیه‌ای خواند که جوابش این بود که «ما مسلمین #یزید نمی‌خواهیم». در مسجد جامع اوضاعی شد. بخشدار بلند شد و #کشیده محکمی به صورت مداح زد و آن شب مراسم تعطیل شد.

🔹شب بعد یک کارمند دامپزشکی به نام فریدون اسدی (دانیال) شروع به مرثیه خواندن کرد و گفت: «یا امام زمان رحمی به ما کن؛ ما را از دست این #یزید رها کن». وقتی #دانیال مداحی را شروع کرد مسجد نصف شد. همه در رفتند. دانیال هم از در بیرون نرفته چپ و راست شد و او را برای فومن بردند.

🔹به اعتراض دستگیری #دانیال مدارس در فردای آن روز تخلیه شد و جمعیت راهپیمایی کرد و شعار «#زندانی_سیاسی آزاد باید گردد» سر داد.
اوضاعی شد و در کنار همین درخت آزاد مقابل مسجد زد و خورد شدیدی بین نیروهای انقلابی، معلم و محصل‌ها رخ داد و همین‌جا راهپیمایی هم تعطیل شد. در اینجا اوضاع دو طرف به هم خورد.

بخش‌هایی از خاطره‌گویی آقای #کاظم_نوذری در شب خاطره‌ی مسجد جامع شاندرمن

🔗متن کامل خاطرات 🔻
🔗 masalnews.ir/64050


تست
تست