پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , 04 June 2020
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۸:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال خطاب به وزیر بهداشت:

خودکشی در اقشار مدین بیشتر است یا در دیگر اقشار؟ / اینکه مشکلات را زیر سر ائمه جمعه بدانیم فراکنی است

امام جمعه ماسال خطاب به وزیر بهداشت گفت: : من یک سؤال دارم. آقای وزیر شما باید جواب بدهی؛ پریشانی و استرس و خودکشی‌ها در بین اقشار متدین بیشتر است یا در بین سایر اقشار جامعه؟ خودکشی‌ها در اروپا بیشتر است یا در ایران؟

 

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت‌الاسلام سید هادی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته‌ی ماسال با اشاره به چهلمین سالروز اقامه نماز جمعه در ایران اسلامی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم یک سوره برای نماز جمعه نازل کرده است و همین سوره بر اهمیت این فریضه کفایت می‌کند.

امام جمعه شهرستان ماسال نماز جمعه را یک فریضه عبادی سیاسی مورد تأکید اهل بیت علیهم‌السلام دانست و تأکید کرد: در احادیث داریم هر که بخواهد نماز جمعه را ترک کند یا آن را سبک بشمارد خداوند او را پریشان‌احوال می‌کند و بر کسب‌وکارش برکت نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام موسوی با تقدیر از فعالیت‌های همه افراد، ارگان‌ها و نهادها در تکریم چهلمین سالروز اقامه نماز جمعه خاطرنشان کرد: نماز جمعه پایگاه ولایت است لذا لازم است تا همیشه آن را تقویت کنیم.

امام جمعه ماسال با اشاره به دیدار ائمه جمعه با مقام معظم رهبری و برشماری برکات مقاومت در کلام ایشان بیان کرد: ایجاد جبهه مقاومت، تقویت بنیه‌های فرهنگی نظامی سیاسی و دمیدن روحیه ایستادگی در ملت‌های آزاده جهان از نتایج ایستادگی در برابر استکبار است.

حجت‌الاسلام موسوی طرف‌های غربی را از دیدگاه مقام معظم رهبری متکبر دانست و خاطرنشان کرد: دیدید که فرزندان رشید شما چند روز پس از توقیف نفت‌کش ما توسط انگلستان خبیث، جوابشان را دادند.

امام جمعه ماسال با انتقاد از تخریب ائمه جمعه و جایگاه امام جمعه توسط برخی مسئولین اظهار داشت: اگر مسئولی بر اثر ضعف و ناتوانی کاری، بخواهد علیه نمازجمعه فرافکنی کند انصاف نیست.

وی افزود: آیا این انصاف است که بگوییم همه مشکلات زیر سر ائمه جمعه است؟ آیا این هنجارشکنی و فرافکنی نیست؟ مگر ائمه جمعه دستگاه اجرایی هستند؟

خطیب نماز جمعه ماسال با تأکید بر اینکه دستگاه‌های مسئول باید این موضوع را پیگیری کنند گفت: کسی حق ندارد به ائمه جمعه کشور توهین کند. همین رهبری هم که الآن سنگش را به سینه می‌زنید امام جمعه بوده و الآن هم امام جمعه است. در بین ائمه جمعه این‌همه مراجع تقلید و علمای بزرگ هستند. چطور اجازه می‌دهید به خودتان که بگویید همه این مشکلات زیر سر ائمه جمعه است؟

حجت‌الاسلام موسوی با انتقاد از مواضع ضد دینی برخی مسئولین عنوان کرد: وزیر بهداشت در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد حرفی زده که واقعاً عجیب است. گفته ۱۳ تا وفات داریم، ۱۴ تا ولادت داریم و بسیاری از این استرس‌ها و پریشان‌حالی‌ها به خاطر این فضاها و عزاداری‌هاست.

وی افزود: من یک سؤال دارم. آقای وزیر شما باید جواب بدهی؛ پریشانی و استرس و خودکشی‌ها در بین اقشار متدین بیشتر است یا در بین سایر اقشار جامعه؟ خودکشی‌ها در اروپا بیشتر است یا در ایران؟ در اروپا که عزاداری نیست.

امام جمعه ماسال ضمن تبریک روز فنی و حرفه‌ای تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های امروز جامعه ما اشتغال است و برای اشتغال نیاز به مهارت داریم. خوشبختانه سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان متولی مهارت‌آموزی تقریباً در همه شهرستان‌های کشور یک مرکز دارد.

امام جمعه ماسال درپایان ضمن تقدیر از سربازان گمنام امام زمان در خصوص دستگیری چندین جاسوس گفت: عربستانی‌ها که رسماً گفته بودند ظرف سه هفته کلک حوثی‌ها در یمن را خواهند کرد آن‌قدر در باتلاق گرفتار آمدند که حالا مفتضحانه اعلام کرده‌اند باید یمن را ترک کنند.

گفتنی است پس از اقامه نماز جمعه از حجت‌الاسلام سید شفیع امامی امام جمعه سابق ماسال تقدیر شد. همچنین پس از اقامه نماز عصر نمازگزاران روز جمعه با حضور در گلزار شهدای شهر ماسال به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.


تست
تست