چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۱۰:۳۹ ق.ظ
چاپ مطلب
رئیس مرکز فنی حرفه‌ای ماسال خبر داد؛

آموزش ۶۰۰ نفر در مرکز فنی و حرفه‌ای ماسال در یک سال گذشته

به مناسبت ۶ مرداد روز کارآفرینی، رئیس مرکز آموزش فنی حرفه‌ای شهرستان ماسال گزارش کاملی از عملکرد سالیانه این مرکز ارائه داد.

جواد فصیحی در مصاحبه با ماسال نیوز به مناسبت هفته کارآفرینی عنوان کرد: در سال ۹۷، ۱۶۰ نفر در مرکز ثابت، ۱۱۸ نفر در روستاها، ۱۳۰ نفر در قالب بنگاه‌های اقتصادی، ۱۵۷ نفر در زندان و ۳۵ نفر در پادگان‌ها و مراکز نظامی و انتظامی، دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند.

🔹وی گفت: با توجه به تنوع و تغییرات شغل‌های امروزی و همچنین ارتباط برخی شغل‌ها با مناطق مختلف، امروزه سازمان فنی حرفه‌ای در آموزش‌های مهارتی خود، شرایط اشتغال زایی مناطق مختلف و نیاز جوامع شهرستانی را در برنامه خود قرار داده است.

🔹رئیس مرکز فنی حرفه‌ای ماسال ادامه داد: این مرکز دارای ۵ کارگاه صنایع خودرو، عمران، تاسیسات، باغی زراعی و صنایع غذایی است که در حرفه‌های متعدد با توجه به نیاز جوانان شهرستانی آموزش داده می‌شود. همچنین این مرکز علاوه بر بخش دولتی دارای ۲۰ آموزشگاه آزاد است که با مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش خصوصی فعالیت دارند.

🔹طرح کارآموزی در محیط کار واقعی هم یکی از روش‌های آموزش مهارتی است که جهت همگام و نزدیک کردن آموزش‌های مهارتی با شغل‌های مختلف در سالهای اخیر اجرا می‌شود. در این روش کارآموزان به جای حضور در مراکز آموزش فنی حرفه‌ای، طبق استاندارد سازمان در بنگاه‌های اقتصادی معتبر یعنی محیط کار واقعی حضور یافته و پس از سپری کردن مدت زمان آموزش در آزمون پایان دوره شرکت می‌نمایند.

🔹فصیحی خاطرنشان کرد: این مرکز طبق تفاهم نامه منعقد شده با کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره بهزیستی، آموزش و پرورش، نیروهای مسلح، هر ساله برنامه آموزشی و مهارتی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و دانش آموزان کار و دانش و سربازان وظیفه را در برنامه خود دارد.

گفتنی است مرکز آموزش فنی حرفه‌ای ماسال دارای کارگاه آزمون آنلاین است که متقاضیان حرفه‌های مختلف در بخش‌های گوناگون بعد از پایان دوره در آزمون کتبی و عملی شرکت نموده و در صورت قبولی گواهینامه حرفه‌ی مورد نظر با کد استاندارد به آن‌ها اعطا خواهد شد.