سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ , 03 October 2023

تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۹۸
ساعت انتشار : ۹:۴۴ ق.ظ
چاپ مطلب

بیایید کار انتخاباتی کنیم / ۱۰

اگر از داوطلبان موجود انتخابات مجلس، کسی قبل از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها شجاعتش را داشته باشد که اعلام کند حاضر است در صورت رد صلاحیت، دلایلش را از شورای نگهبان گرفته و علنی کند، می‌تواند در لیست انتخاب‌های احتمالی ما قرار بگیرد.

سید مجتبی نعیمی – اگر از داوطلبان موجود انتخابات مجلس، کسی قبل از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها شجاعتش را داشته باشد که اعلام کند حاضر است در صورت رد صلاحیت، دلایلش را از شورای نگهبان گرفته و علنی کند، می‌تواند در لیست انتخاب‌های احتمالی ما قرار بگیرد.

بالاخره نمایندگی مجلس است و کلی رانت. عجیب نیست که خیلی‌ها را وسوسه کند. اما وقتی جواب بررسی صلاحیت‌ها می‌آید، عده زیادی از طمع کرده‌های کرسی مجلس، جا می‌مانند. اینجاست که شروع می‌کنند به بهانه تراشیدن. که نمی‌گذارند و این مملکت نخبه کش است.

باشد. مشکلی نیست. واقعاً اینقدر به خودت مطمئنی؟ اعتقاد داری ریگی به کفشت نیست؟ پس بیا و آنقدر شجاعت داشته باش که قبل از اعلام بررسی صلاحیت‌ها، بپذیری اگر رد صلاحیت شدی، دلایلش را از شورای نگهبان بگیری و علنی کنی.

اگر این خواسته، جزو مطالبات مردم شود و فقط از بین افرادی که از پیش چنین قولی داده باشند دست به انتخاب بزنیم، آنهایی که از نظر مالی یا اخلاقی خرده و برده‌ای دارند، با مانع بزرگی برای حضور در انتخابات روبه‌رو شده و آدم‌های سالم‌تری برای انتخابات، مطرح خواهند شد.