یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ , 27 September 2020
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۹۸
ساعت انتشار : ۱۲:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب
نماینده مردم رشت در گفتگو با ماسال نیوز:

برخی در ظاهر موافق طرح شفاف‌سازی‌اند ولی در عمل بر خلاف آن عمل می‌کنند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از نمایندگان مجلس در ظاهر موافق طرح شفاف‌سازی‌اند ولی در عمل بر خلاف آن عمل می‌کنند

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ماسال نیوز درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: شفافیت آرای نمایندگان حقی است که مردم از نمایندگان خود طلب می‌کنند و می‌گویند ما می‌خواهیم نمایندگان در رأی، سخن گفتن، عملکرد، مسائل مالی و شخصی و … خود با ما شفاف باشند.
وی تأکید کرد: شفافیت آرا حقی است که نمایندگان باید آن را برآورده کنند و شفاف‌سازی باعث می‌شود مباحث مطرح شده در مجلس برای مردم روشن شود.
نماینده مردم رشت گفت: ۱۹۰ نفر از نمایندگان برای آمدن طرح شفاف‌سازی امضا کردند اما کمتر ۱۰۰ نفر به این طرح رأی دادند یعنی برخی که این طرح را امضا کرده بودند در زمان رأی‌گیری حاضر به رأی دادن به طرح نشدند. یعنی حتی در اینجا برخی از همکاران حاضر به شفاف‌سازی آرای خود نشده‌اند.
کوچکی نژاد ادامه داد: متأسفانه آقای پناهیان کل مجلس را مورد حمله قرار داد درحالی‌که مجلس از ارکان نظام است و ما نباید به همه حمله کنیم بلکه آن نمایندگانی که در این جریان بازی کردند و رأیشان مشخص نبود باید مورد هجمه قرار می‌گرفتند. این حق مردم و گوینده است که درباره این موضوع صحبت کنند.
وی درباره مباحث مطرح شده درباره مخالفت نمایندگان با دو فوریت طرح شفاف‌سازی آرا نیز اظهار کرد: اصلاً بحث دو فوریت و یک‌فوریت مطرح نیست و کسی که این حرف را می‌زند اشتباه کرده است و یا موضوع را به صورت گنگ مطرح می‌کند. حدود ۱۹۰ نفر از نمایندگان برای مطرح شدن همین طرح امضا کرده بودند اما کمتر از نصف این افراد به طرح رأی دادند.
این نماینده مجلس درباره زمان مطرح شدن مجدد طرح شفاف‌سازی در صحن مجلس نیز گفت: ما تلاش می‌کنیم این طرح را بیاوریم ولی با شرایط موجود بعید است نمایندگان به طرح شفاف‌سازی رأی بدهند چرا که برخی در ظاهر همراه هستند اما در عمل حاضر نیستند به این طرح رأی بدهند.

4 ديدگاه

 1. Ehsan گفت:

  آقای کوچکی نژاد ۱۲ سال نماینده رشت بودی چه گلی زدی به سر مردم لطفا توضیح بده.ازقضا میخوای ۱۲ سال رو بکنی ۱۶ سال اگر عمری بماند

 2. لیثی حبیبی - م. تلنگر گفت:

  نماینده ی واقعی، نماینده ی مردمی، همیشه در در سَمت منافع مردم عمل می کند. او در هیچ حالی خود را به رشوه و ریا نمی آلاید. هیچ سودی نمی تواند نظر او را نسبت به انسان و طبیعت میهن و کل زمین عوض کند. متأسفانه برای خیلی ها نماینده بودن یعنی تجارت کردن. نمونه آنقدر زیاد است که احتیاجی به آوردن نمونه نیست. البته این امری جهانی ست – “به هر قیمتی سود ببر”؛ و مردم فریبی بخشی از آن “شیوه” ی جهانی است.

  یک نمونه ی جهانی از مردم فریبی: استخوان های کودکان یمنی را می توان از روی پوست شمرد! این است عدالت جهان دارای “دمکراسی” و “حقوق بشر”! “حقوق بشر یک دروغ بزرگ است؛ یک مردم فریبی عظیم می باشد. من در آفریقا زندگی نمی کنم و از تهمت زدن به حتی دشمنان قسم خورده ی خود بیزارم. هفدهین سال است که در مرکز اروپا در کشور آلمان زیر شکنجه های شبانه روزی سکونت دارم، چون به میهن خود خیانت نمی کنم؛ چون به نوکری تن در نمی دهم. در همین کشور آلمان دادگاه علنی تشکیل دهند تا سخن خود را با گواه های استوار و گاه ترسناک به اثبات برسانم. «تا سیه روی شود هر که در او غش باشد!» در این سال های سیاه و تباهی بار ها به وزیر امور خارجه(دکتر ظریف) و رییس جمهور(دکتر روحانی) نامه نوشتم؛ ولی آب از آب تکان نخورد!

  «سوال، سوالی بزرگ و تاریخی که هرگز رهایتان نخواهد کرد تا جواب بگویید؛ باید جوب بگویید: آیا فقط کودکان شما ها حق دارند سیر و گوناگون بخورند، بیاشامند و در ناز و نعمت بزیند؟!»(از آخرین پست وبگاهِ «وَشتَنِ واژه ها»)
  kashkara.blogfa.com

 3. omidpirzad گفت:

  استاد لیثی همه نماینده ها اگر پای حرف طرفدارانشان بنشینی همین حرف شمارو میزنند در مورد نماینده شهرشون.در نتیجه همه نمایندگان نازل شده از سوی خدا هستند و نمیدونم تقصیر کیه تو این مملکت اینهمه فجایع به بار میاد.نه عزیزم من اگر حرفی در مورداین اقا میزنم یه چیزی ازش دیدم که میگم شما خبر نداری این اقای و حتی …. که نماینده طیف مخالفش هست هر کدوم یه … دارند مخوف…

 4. لیثی حبیبی - م. تلنگر گفت:

  امید پیرزاد عزیز، من هیچ مخالفتی با سخن شما ندارم؛ حرف من کلی ست، و در باب شخص خاصی نیست. من در تأیید سخن شما پیوسته مشغول افشای کلان دزدان شعاری هستم. برای دیدن گواه های بیشمار، لطفن به وبگاه های من رجوع نمایید.
  باری، با مردم فریبی و با شعارِ خدمت به میهن می روند سرکار و بعد میلیاردی و هزاران میلیاردی می دزدند. یکی از کار های اصلی من در خارج و داخل میهن روشنگری در باب همین ریاکاران ضد میهنی و ضد بشری است. از نظر من حرف مقدمه ی عمل است، وگرنه هیچ ارزشی ندارد؛ و حتی زیانبار است. اگر کسی از مردم گفت و بعد ضد مردم عمل کرد، او نه فقط نماینده نیست، بلکه شارلاتان به حساب می آید. جهان عرصه ی عمل است؛ حرف و عمل باید با هم همخوان باشد؛ اگر نبود، فرد دروغگو و ریاکار است و باید افشا شود. هیچ تقدسی اینجا در کار نیست؛ نباید باشد. همه انسان اند و دارای وظیفه و در برابر قانون دارای حقوق برابر. شهروندان میهن ما باید به این آگاهی برسند تا بتواند با جرأت تمام در برابر قانون شکنی ها و غارات بایستند.
  پس چه باید کرد؟
  باید پیسوته فرهنگ سازی نمود. باید مردم یاد بگیرند که در برابر زشتی، دروغ و غارت سکوت نکنند و هرجا زیبایی دیدند بستایند. و این راه درازی دارد تا فرهنگ واقعی حق طلبی و آزادگی جا بیفتد؛ زیرا خلافکاران پیوسته تلاش میهن دوستان دلسوز را با امکانات عظیمی که دارند، خنثی می کنند.
  ولی حق طلبی نیز جا افتادنی است. به عنوان مثال پیش از این هر کسی تفنگی بر می داشت و به دشت و کوه و جنگل می زد؛ ولی حالا فریاد و فرهنگ سازی طرفداران حیات وحش بکلی شرایط را به سود حیات وحش میهن ما تغییر داده. گرچه دست های ما نسبت به امکانات غارتگران، ویرانگران طبیعت و ریزه خواران آن ها تقریبن خالی است؛ ولی در نهایت حقه بازی بازنده است و حق طلبی پیروز. این تجربه ی تاریخ است.
  پیروز و شاد باشی دوست عزیز

تست
تست