شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ , 13 August 2022

تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۹۸
ساعت انتشار : ۸:۰۱ ق.ظ
چاپ مطلب
یادداشت؛

چوکای تالش ۳ – ۰ الهلال عربستان

اخبار ورزشی ساعت ۱۳ گزارش مفصل و مبسوطی از این برد آماده می‌کرد؛ با سرمربی و بازیکنان مصاحبه می‌شد؛ اخبار ساعت ۱۴ در ویژه‌های خبری به این خبر می‌پرداخت؛ گزارش ورزشی چند نفر از بازیکن‌های اسبق تیم ملی را دعوت می‌کرد...

محمدرضا سعادتی –  خبر فروش ۵ میلیونی فیلم #منطقه_پرواز_ممنوع در #تالش من رو حسابی به وجد آورد. این فروش در گیشه “سینما سیار” در تالش مثل برد تیم فوتبال چوکای تالش در برابر الهلال عربستان با بازیکن‌های میلیون دلاری‌اش است.

داشتم فکر می‌کردم که اگر این اتفاق می‌افتاد! اخبار ورزشی ساعت ۱۳ گزارش مفصل و مبسوطی از این برد آماده می‌کرد؛ با سرمربی و بازیکنان مصاحبه می‌شد؛ اخبار ساعت ۱۴ در ویژه‌های خبری به این خبر می‌پرداخت؛ گزارش ورزشی چند نفر از بازیکن‌های اسبق تیم ملی را دعوت می‌کرد و این بازی را تحلیل می‌کردند؛ آقای دکتر صدر ساعت‌ها تحلیل تاریخی و فلسفی از بردهای این چنینی که در تاریخ فوتبال دنیا اتفاق افتاده را ارائه می‌داد؛ وزیر ورزش مصاحبه می‌کرد و از این برد به خود و وزارتخانه‌اش می‌بالید؛ سلبریتی‌ها کف‌زنان و پای‌کوبان عکس‌هایی با لباس ورزشی در صفحات مجازی شان منتشر می کردن؛ و البته به احتمال زیاد نمایندگانی خواستار رفع حصر نیز می‌شدند.

حال این اتفاق در صنعت سینمای ما رخ داده است فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع در دو روز اول اکران در شهر تالش به وسیله سینما سیار مبلغ ۵ میلیون تومان فروخته است. فیلمی که برای نوجوان و خانواده است؛ شوخی و خنده دارد اما نه با بی‌ادبی؛ نوجوان دارد اما نه عقده‌ای و بدسایز؛ نوجوانان فیلم، کودک نیستند بلکه نوجوان‌اند؛ بدقلق هستند اما در برابر انفعال؛ شوق دارند و حرکت نه ورجه وورجه؛ در کل فیلم مفرح ذات است و ممد امید و البته امید با تدبیر؛ و قطعا این فروش خاری ست در چشم آن‌هایی که یا هزل می‌سازند و یا فضای تاریک ارائه می‌دهند و می‌فروشند.

و در آخر اینکه آمار کشوری پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷ با نزدیک ۴۰ میلیارد، در این شهر طی چند هفته فقط یک و نیم میلیون بوده است. انشاءالله برنامه #هفت با پرداختن به این موضوع، کم‌کاری بقیه را جبران خواهد کرد.