جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , 10 July 2020
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۹۸
ساعت انتشار : ۱:۴۵ ب.ظ
چاپ مطلب
در خصوص شکایت از مدیر مسئول ماسال نیوز؛

اعتراض دادستان ماسال در دیوان عالی کشور هم رد شد

 دیوان عالی کشور، با رد اعتراض دادستان ماسال به رأی دادگاه مطبوعات گیلان مبنی بر تبرئه مدیرمسئول #ماسال‌نیوز در اتهام انتشار تصاویر مستهجن و هتک هیثیت عمومی، رأی هیئت منصفه و دادگاه مطبوعات استان را تأیید کرد.

به گزارش ماسال‌نیوز، دادستان ماسال اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ از مدیر مسئول ماسال نیوز به اتهام انتشار تصاویر مستهجن در سایت اعلام جرم کرد اما بازپرسی دادگستری ماسال این اتهام سید هادی منفرد مدیرمسئول ماسال نیوز را رد کرد. با این وجود، دادستان شهرستان رأی میرزاپوز، بازپرس پرونده را نپذیرفت و پرونده به دادگاه ارسال شد. دادگاه شعبه ۱۰۱ کیفیری دو شهرستان ماسال نیز ضمن بررسی پرونده و با توجه به مجوز مطبوعاتی این رسانه، این شعبه را فاقد صلاحیت لازم برای رسیدگی پرونده دانست و در نتیجه پرونده به شعبه یک دادگاه کیفری رشت (دادگاه مطبوعات) ارسال شد و سرانجام ۱۴ تیر ماه سال جاری، هیئت منصفه مطبوعات ضمن رد اتهام وارده، مدیرمسئول ماسال نیوز را تبرئه کرد. این رأی هیأت منصفه نیز با اعتراض دادستان ماسال مواجه شد و اعتراض دادستان شهرستان در نوبت رسیدگی در دیوان عالی کشور قرار گرفت و سرانجام ۸ آبان ماه رأی مورد اعتراض توسط دادستان ماسال توسط دیوان عالی کشور ابرام (تأیید) شد.

گفتنی است دادستان ماسال مدعی شده بود سایت ماسال نیوز، ۲۷ اردیبهشت،ماه سال ۹۶ با انتشار تصاویر مبتذل منجر به جریحه‌دار نمودن عفت عمومی شده است اما مدیرمسئول ماسال نیوز هیچ وقت این اتهام را نپذیرفت. بر اساس دادنامه صادر شده از دادگاه مطبوعات استان، گزارش پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اداره مبارزه با سایبری گیلان نشان می‌دهد تصاویر مستهجنی در سایت ماسال نیوز مشاهده نشده است.


تست
تست