دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۹۸
ساعت انتشار : ۱:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب
مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان:

اولین رویداد استارت‌آپی بسیج گیلان برگزار می‌شود

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان از برگزاری نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال ویژه فعالان فضای مجازی استان از دوم تا چهارم آذر خبر داد.

به گزارش ماسال نیوز، سجاد ستوده  مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان صبح امروز در نشست خبری اولین رویداد استارت‌آپی بسیج گیلان در رشت با بیان اینکه هم‌زمان با چهلمین سالگرد تأسیس بسیج برای اولین بار در سطح استان گیلان نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال ویژه فعالان فضای مجازی استان گیلان در سازمان فضای مجازی استان برگزار می‌شود اظهار داشت: این برنامه با هدف ظهور و بروز استعدادهای بسیجیان در حوزه فن‌آوری‌های دیجیتال و ایجاد بستر مناسب در حوزه تولید محتوای فاخر به ویژه در موضوعات تصویری، دیجیتال و فن‌آوری و تکنولوژی‌های جدید و همچنین ایجاد بستر لازم در جهت حمایت از ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه فعالان فضای مجازی با هدف تولید محتوا اجرایی می‌شود.

وی افزود: این رویداد دوم تا چهارم آذرماه هم‌زمان با آغاز هفته بسیج در سطح استان گیلان برگزار خواهد شد.

ستوده ادامه داد: با توجه به گسترش فن‌آوری‌های نوین و استفاده روزافزون مردم از این فن‌آوری‌ها، در طول سالیان گذشته شاهد بودیم که مجموعه‌های گوناگون در حوزه‌های مختلف اقدام به تولید محتوا و محصول در این حوزه می‌کردند اما با توجه به خلأهای جدی موجود در حوزه‌های تولید محتوا در موضوعات اولویت‌دار به ویژه طرح‌های مرتبط با انقلاب اسلامی، تصمیم گرفتیم بستری را برای تولید محتوا برای گروه‌های فعال بسیج در این حوزه در قالب یک رویداد و مسابقه فراهم کنیم تا در کنار هم در موضوعات مشخص به رقابت بپردازند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گفت: چیزی که ما به دنبال آن هستیم تلاش برای جهت‌دهی به توانمندی‌ها و تخصص فنی فعالان بسیجی در حوزه تولید انیمیشن، تولید اپلیکیشن و نرم‌افزار و بازی‌های اندرویدی است که به شکل مسابقه از روز دوم آذرماه آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: تیم‌های پذیرفته شده در این رویداد از روز دوم آذر به مدت ۴۸ ساعت مهلت دارند تا با توجه به موضوعی را که در ساعت ۹ صبح همان روز به آن‌ها اعلام می‌شود تولید محصول کرده و خدمت داوران رویداد ارائه کنند.

ستوده افزود: در این رویداد به دنبال شناخت ایده‌ها، طرح‌های خلاقانه در حوزه موضوعات فرهنگی هستیم و بسترهای مناسبی را برای این کار فراهم خواهیم کرد تا بتوانیم از ایده‌های تیم‌ها و گروه‌های مختلف استفاده کنیم و در قالب این بسترها گروه‌ها نیز بتوانند ایده‌های خود را به ما ارائه کنند و این رویداد شرایط را برای این کار فراهم خواهد کرد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس اظهار کرد: ما در حوزه فن‌آوری‌های دیجیتال، اصل پرداختن به ایده‌های خلاقانه در جهت ایجاد کسب و کار را نیز دنبال می‌کنیم تا بتوانیم در حوزه اقتصادی برای بسیجیان نیز گامی برداریم.

محمد درخشان دبیر اجرایی اولین جشنواره آستارت آپی بسیج گیلان نیز در این نشست خبری اظهار داشت: حوزه تولید محتوا در طول سالیان گذشته محلی برای ضربه خوردن نیروهای منسجم انقلاب بوده است که الحمدالله بسیج و سپاه تصمیم به تصاحب این عرصه گرفته‌اند.

وی افزود: هدف اولیه از برگزاری این رویداد، شناسنایی ایده‌ها و تیم‌های قوی در حوزه تولید محتوا در سطح استان گیلان است و تصمیم بر این است که هیچ ایده‌ای از گروه‌های انقلابی باقی نمانده باشد مگر اینکه در این رویداد حضور داشته باشد.

درخشان با بیان اینکه برای ثبت نام گروه‌ها محدودیت سنی وجود ندارد و دانش آموزان و دانشجویان امکان شرکت در این رویداد را دارند گفت: ثبت نام گروه‌ها از هفته گذشته شروع شده است و به علت استقبال خوب گروه‌های ارزشی، مهلت ثبت نام که تا ساعت ۱۸ روز گذشته بود تا دو روز دیگر تمدید شده است.

وی با طرح این نکته که گروه‌های فعال ارزشی می‌توانند در حوزه تولید نرم‌افزار، اپلیکیشن و بازی‌های اندرویدی در این رویداد ثبت نام کنند اظهار کرد: هر تیمی که در این سه حوزه توانمندی یا ایده جدیدی دارد می‌تواند از طریق event.gilshamsa.com، در این رویداد ثبت نام کنند و ان شاء الله تا پایان هفته در صورت تأیید سطح آن‌ها، با آن‌ها تماس گرفته شده و به مصاحبه دعوت می‌شوند. همچنین، آی دی @gil.event و شماره پیامکی ۰۹۳۰۰۵۷۷۰۵۸ راه‌های ارتباطی با دبیرخانه رویداد است.

دبیر اجرایی اولین جشنواره آستارت آپی بسیج گیلان با بیان اینکه تیم‌ها برای حضور در این رویداد حداقل باید سه نفر باشند گفت: تیم‌ها باید در حوزه تولید نرم‌افزار، اپلیکیشن و بازی اندرویدی توانمندی داشته باشند. در داوری مسابقات هم دو موضوع مد نظر قرار می‌گیرد که اولین موضوع نو بودن ایده و سپس کیفیت آن است. یعنی هر کسی که بتواند در حوزه موضوعات مسابقه بتواند ایده نوعی متناسب به موضوعات اعلامی در روز آغاز رویداد تولید کند برای برنده شدن امتیاز بیشتری از داوران مسابقه خواهد گرفت.

درخشان با بیان اینکه به تیم‌هایی که می‌توانند در رویداد شرکت کنند محل برگزاری مسابقات اعلام خواهد شد ادامه داد: گروه‌های پذیرش شده در روز یکم آذردر شهر رشت و در محل برگزاری مسابقات حضور پیدا می‌کنند و پذیرش می‌شوند و کارت ورود دریافت می‌کنند و از ۹ صبح روز نهم آذر تیم‌ها در جایگاه خودشان قرار می‌گیرند و ظرف ساعت ۹ صبح ۴ آذرماه تیم مهلت کوتاهی برای ارائه برنامه تولیدی خود خواهند داشت و باید بتوانند از ایده خود در ظرف مدت ۵ دقیقه در مقابل داوران تخصصی هر بخش دفاع کنند.

دبیر اجرایی اولین جشنواره آستارت آپی بسیج گیلان با بیان اینکه از تیم‌های برتر تجلیل خواهد شد بیان کرد: تیم‌های برتر ضمن جایزه نقدی نفیسی که در پایان همین رویداد دریافت می‌کنند امکان حضور در دومین رویداد متمرکز کشوری که پایان امسال در تهران برگزار می‌شود را هم پیدا خواهند کرد. ضمن اینکه از تمام تیم‌های حاضر در این رویداد استانی برای پرژه‌های آینده سازمان فضای مجازی بسیج به عنوان پروژه‌ای دعوت به همکاری خواهد شد.

درخشان درباره زمان پذیرش گروه‌ها در محل برگزاری مسابقات نیز گفت: گروه‌ها باید شب یکم آذرماه از ساعت ۲۱ تا ساعت ۲۴ در محل برگزاری رویداد حضور داشته باشند و کارت ورود به مسابقات را دریافت کنند.


ویژه ها