یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ , 16 June 2024

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۹۸
ساعت انتشار : ۸:۲۳ ب.ظ
چاپ مطلب
ثبت نام داوطلبان به پایان رسید؛

اسامی داوطلبان نهایی انتخابات آستارا

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ۸دی؛ ازساعت ۸ صبح  روز یک شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ کار ثبت نام کاندیداها همزمان با سراسر کشور در استان گیلان و شهرستان آستارا شروع شد که تا پایان روز هفتم و مهلت قانونی  ثبت نام کاندیدها ۳۸ نفر ثبت نام کرده اند که عبارتند آقایان: ۱- اسد معانی […]

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ۸دی؛ ازساعت ۸ صبح  روز یک شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ کار ثبت نام کاندیداها همزمان با سراسر کشور در استان گیلان و شهرستان آستارا شروع شد که تا پایان روز هفتم و مهلت قانونی  ثبت نام کاندیدها ۳۸ نفر ثبت نام کرده اند که عبارتند آقایان:

۱- اسد معانی
۲- کیومرث خانی
۳- یعثوب گلگشتی
۴- غلامرضا مرحبا
۵- امید گرویان
۶- کوروش پاکبین
۷- بهروز آقابیگ زاده
۸- موسی طیارزاد
۹- شاپور مرحبا
۱۰- امیر ساسانیان
۱۱- صفر مکتبی اصل
۱۲- احد نجار
۱۳- حمید شاهور
۱۴- رامین حاجی امیری
۱۵- بهروز عباد زاده
۱۶- میرآرمان واعظی
۱۷- ولی داداشی
۱۸- کیهان نگاری
۱۹- فرزام ساسانیان
۲۰- جلیل کریم نژاد
۲۱- محمدرضا نیافر
۲۲- کیهان مزدکی
۲۳- هوشمند منصوری رز
۲۴- بختیار حیدرنیا
۲۵ -فرشاد پورافقی
۲۶- عسگر غنی
۲۷- عظیم سید تقوی
۲۸- پارسا حیادخت
۲۹- بیژن حیادخت
۳۰- عباس زراعتکاری
۳۱- فرید جلوه نیا
۳۲- داریوش حشمت
۳۳- غلامحسین فهیم زاد
۳۴- صفر نعیمی رز
۳۵- محمدصادق برنجچی
۳۶- پرویز شفائی
۳۷- داود کریمی

۳۸- کاظم داودی

۳۹٫ زهرا سعادتی
۴۰٫ سید مهدی دانشیار

۴۱٫ مزدک مدینی

 

۱۷ آذر؛ آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی

صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی براساس استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات از ۱۷ آذر آغاز می‌شود و  این بررسی به مدت ۱۰ روز یعنی تا ۲۶ آذر ادامه خواهد داشت.

در تاریخ ۲۷ آذر به استناد ماده ۵۱ قانون انتخابات، مراتب رد صلاحیت به داوطلبان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه ابلاغ می‌شود. داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند از ۲۸ آذر به مدت سه روز به هیات نظارت استان شکایت کنند.  رسیدگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیات نظارت استان هم از ۲ دی شروع می‌شود و به مدت ۲۰ روز یعنی تا ۲۱ دی این بررسی زمان می‌برد.

از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن یعنی ۲۰ روز ابلاغ وضعیت صلاحیت، دریافت شکایت و اظهار نظر نهایی شورای نگهبان را به استناد ماده ۵۲ قانون انتخابات خواهیم داشت و ۱۲ بهمن هم شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به استناد ماده واحده مجمع به مدت سه روز دریافت می‌شود.

۱۵ بهمن؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان

به استناد ماده واحده مجمع، رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و به مدت ۷ روز یعنی تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. اسامی نامزدها به استناد مواد ۳۶ و ۴۰ آیین‌نامه در تاریخ ۲۲ بهمن اعلام قطعی و منتشر می‌شود. طبق برنامه ستاد انتخابات کشور در تاریخ ۲۳ بهمن شاهد انتشار آگهی انتخابات توسط هیات اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه به استناد ماده ۲۰۹ آیین نامه خواهیم بود.

۲۴ بهمن؛ آغاز تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته

براساس این گزارش، نامزدها به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن می توانند به صورت رسمی فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند. این داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تا یکم اسفند یعنی یک روز به انتخابات برای فعالیت انتخاباتی خود زمان دارند و دقیقا ۲۴ ساعت مانده به ساعت رای گیری، تبلیغات انتخاباتی به استناد همان ماده ۵۶ قانون انتخابات ممنوع است.

اما ۲ اسفند روز سرنوشت ساز برای کشور در این برهه از زمان خواهد بود. روزی که مردم مانند گذشته در انتخابات به صورت پرشور شرکت خواهند کرد و با حضور در پای صندوق های اخذ رای، نماینده و وکیل خود را در خانه ملت انتخاب خواهند کرد.


2 ديدگاه

  1. سید مهدی گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید
    در لیست داوطلبان نهایی انتخابات آستارا نام سه نفر ذکر نشده است.
    ۳۹٫زهرا سعادتی
    ۴۰٫سید مهدی دانشیار۴۱٫مزدک مدینی با تشکر

ویژه ها