شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۹۸
ساعت انتشار : ۹:۲۴ ب.ظ
چاپ مطلب

اسامی داوطلبان انتخابات لاهیجان و سیاهکل

به گزارش ماسال نیوز به نقل از  ۸دی، از ساعت ۸ صبح  روز یک شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ کار ثبت نام کاندیداها همزمان با سراسر کشور در استان گیلان و شهرستان لاهیجان و سیاهکل شروع شد که تا پایان روز هفتم و مهلت قانونی  ثبت نام کاندیدها ۲۰ نفر ثبت نام کرده اند.  اسامی  کاندیدا های […]

به گزارش ماسال نیوز به نقل از  ۸دی، از ساعت ۸ صبح  روز یک شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ کار ثبت نام کاندیداها همزمان با سراسر کشور در استان گیلان و شهرستان لاهیجان و سیاهکل شروع شد که تا پایان روز هفتم و مهلت قانونی  ثبت نام کاندیدها ۲۰ نفر ثبت نام کرده اند.

 اسامی  کاندیدا های ثبت نامی در حوزه انتخابیه لاهیجانو سیاهکل  به شرح زیر می باشد:

۱-حمید خوش سیرت سلیمی
۲-کامران واحد
۳-ذبیح اله  نیکفر
۴-ابوذر ندیمی
۵-یوسف قاسمی
۶-سلمان زارع
۷-رضا حیدری نژاد
۸-احمد سعیدی کیا
۹-کمیل مومنی
۱۰-رسول فرخی
۱۱-حسین هادی پور
۱۲-بهرام عبدی
۱۳-سیده زینب میر بابایی
۱۴-احمد استوار
۱۵نقی حیدر دوست
۱۶صادق شریف نیا
۱۷-کیانوش امانی
۱۸-شهروز نخعی
۱۹-حسن بابائی
۲۰-احمد یعقوبی

۱۷ آذر؛ آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی

صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی براساس استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات از ۱۷ آذر آغاز می‌شود و  این بررسی به مدت ۱۰ روز یعنی تا ۲۶ آذر ادامه خواهد داشت.

در تاریخ ۲۷ آذر به استناد ماده ۵۱ قانون انتخابات، مراتب رد صلاحیت به داوطلبان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه ابلاغ می‌شود. داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند از ۲۸ آذر به مدت سه روز به هیات نظارت استان شکایت کنند.  رسیدگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیات نظارت استان هم از ۲ دی شروع می‌شود و به مدت ۲۰ روز یعنی تا ۲۱ دی این بررسی زمان می‌برد.

از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن یعنی ۲۰ روز ابلاغ وضعیت صلاحیت، دریافت شکایت و اظهار نظر نهایی شورای نگهبان را به استناد ماده ۵۲ قانون انتخابات خواهیم داشت و ۱۲ بهمن هم شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به استناد ماده واحده مجمع به مدت سه روز دریافت می‌شود.

۱۵ بهمن؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان

به استناد ماده واحده مجمع، رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و به مدت ۷ روز یعنی تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. اسامی نامزدها به استناد مواد ۳۶ و ۴۰ آیین‌نامه در تاریخ ۲۲ بهمن اعلام قطعی و منتشر می‌شود. طبق برنامه ستاد انتخابات کشور در تاریخ ۲۳ بهمن شاهد انتشار آگهی انتخابات توسط هیات اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه به استناد ماده ۲۰۹ آیین نامه خواهیم بود.

۲۴ بهمن؛ آغاز تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته

براساس این گزارش، نامزدها به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن می توانند به صورت رسمی فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند. این داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تا یکم اسفند یعنی یک روز به انتخابات برای فعالیت انتخاباتی خود زمان دارند و دقیقا ۲۴ ساعت مانده به ساعت رای گیری، تبلیغات انتخاباتی به استناد همان ماده ۵۶ قانون انتخابات ممنوع است.

اما ۲ اسفند روز سرنوشت ساز برای کشور در این برهه از زمان خواهد بود. روزی که مردم مانند گذشته در انتخابات به صورت پرشور شرکت خواهند کرد و با حضور در پای صندوق های اخذ رای، نماینده و وکیل خود را در خانه ملت انتخاب خواهند کرد.