شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , 15 August 2020
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۹۸
ساعت انتشار : ۸:۲۰ ب.ظ
چاپ مطلب

ماجرای کشف اجساد در رودخانه های ایران / در ایران چه خبر است

به گزارش ماسال نیوز؛ برخی کانال های تلگرامی با پشتوانه رسانه های آن طرف آبی اقدام به انتشار تصاویری از احتمالی اجسادی نموده و ادعا کرده اند این تصاویر مربوط به اغتشاشات بنزینی در ایران است و اجساد نیز مربوط به کشته شده گان این حوادث است. این در حالی که است که صحت این […]

به گزارش ماسال نیوز؛ برخی کانال های تلگرامی با پشتوانه رسانه های آن طرف آبی اقدام به انتشار تصاویری از احتمالی اجسادی نموده و ادعا کرده اند این تصاویر مربوط به اغتشاشات بنزینی در ایران است و اجساد نیز مربوط به کشته شده گان این حوادث است. این در حالی که است که صحت این تصاویر تاکنون توسط هیچ مرجعی تأیید نشده است.

ضمن اینکه برخی از این تصاویر در همان نگاه اول مشکوک به نظر می رسند و همچنین این سوال پیش می آید که آیا حکومت بعد از کشتار اقدام به ریختن اجساد در رودخانه می کند؟ پاسخ همین سوال کافی است تا بدانیم این تصاویر یا غیر واقعی است و یا ارتباطی با آنچه این رسانه ها مطرح می کنند ندارد.

به عنوان مثال کشف جسد یک جوان ۲۵ ساله در زاینده رود اصفهان مربوط به مهر ماه امسال است که این فرد در زاینده رود غرق شده بود و جسد وی بعدها کشف شد. لینک این خبر را در خبر آنلاین ببینید.

همچنین درباره ماجرای کشف ۵ جسد پشت سد سنندج، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج، پیدا شدن جسد پنج نفر در سد قشلاق در روزهای گذشته را تکذیب کرد.

با توجه به پخش شایعه کشف جسد پنج نفر در سد قشلاق که خبر آن در فضای مجازی منتشر شده و برخی کانال های معاند و شبکه‌های ماهواره‌ای نیز به این موضوع کذب ورود کرده و آنها را از دستگیرشدگان حوادث اخیر معرفی کردند، سهیل فضل وزیری شامگاه دوشنبه صحت چنین موضوعی را تکذیب کرد.

وی اظهار داشت: بی‌شک در پی وقوع هر نوع حادثه‌ای بخصوص در زمینه غرق‌شدگی یا موارد مشابه آن به نخستین جایی که اطلاع داده می‌شود، سازمان آتش‌نشانی است.

وی با بیان اینکه از حدود سه‌ماه پیش تاکنون حتی یک مورد غرق شدگی و یا پیدا شدن جسد در سدها و رودخانه‌های حومه شهرستان سنندج و خارج از آن به ما گزارش نشده است، پیدا شدن جسد پنج نفر در سد قشلاق سنندج را تکذیب کرد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج یادآور شد: آخرین گزارشی که به این سازمان داده شده مربوط به خانم مسنی بود که در پایین دست پل شیخ مابین روستای ننله و باباریز داخل آب افتاده بود که توسط نیروهای ما نجات پیدا کرد.

وی تاکید کرد: کار اکیپ غواصی ما بیرون آوردن جسد افرادی است که غرق شده باشند و تمام مکالمات ما ضبط و ثبت می‌شود اما در میان گزارشات حداقل در سه ماه گذشته تاکنون گزارشی مبنی بر پیدا شدن جسد پنج نفر در سد قشلاق به ما داده نشده است.

ماجرای  پیدا شدن ۳۵ جسد معترضان در رودخانه ای در نزدیکی اهــواز هم به کلی صحت ندارد چرا که امکان مخفی نگه داشتن این خبر در فضای رسانه ای موجود وجود ندارد ضمن اینکه هیچ منبع محلی و یا رسمی ای درباره کشف این تعداد جسد خبری منتشر و یا تأیید نکرده است. ضمن اینکه هیچ آدم جنایتکار عاقلی اجساد را به داخل رودخانه نمی ریزد که این طور برایش آبرو ریزی شود.

تصویر بالا مربوط به سال ۹۱ و کشتار دسته‌جمعی مردم حلب توسط جبهه النصره است.

لینک مشروح خبر مربوط این کشتار وحشتناک را در لینک زیر ببینید
https://www.javanonline.ir/fa/news/509367

 

 


    همچنین بخوانید :

تست
تست