سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ , 03 October 2023

تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۹۸
ساعت انتشار : ۷:۱۰ ب.ظ
چاپ مطلب

انتظار مردم از هیئت نظارت بر انتخابات توجه به اصل بی طرفی است

هیئت نظارت بر انتخابات ایرادات وارده بر مدارک تحصیلی برخی از نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که مورد تایید وزارت علوم نمی باشد و معادل داخلی است را بطور ویژه بررسی نماید تا حقی ناحق نشود.

به گزارش ماسال نیوز،  هیئت نظارت بر انتخابات ایرادات وارده بر مدارک تحصیلی برخی از نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که مورد تأیید وزارت علوم نمی‌باشد و معادل داخلی است را بطور ویژه بررسی نماید تا حقی ناحق نشود.

رعایت کامل قانون در بررسی صلاحیت‌ها باید سرلوحه کار هیئت نظارت بر انتخابات باشد و در شرایطی که دشمن در تلاش است که مشارکت مردم در انتخابات را کاهش داده و یا حضور مردم را کمرنگ کند باید تلاش نماییم که موفق نشوند و مردم بصیر و زمان شناس ما، اجازه تحقق این رؤیا را نخواهند داد و به لطف الهی مشارکت بالایی در انتخابات امسال شاهد خواهیم بود که این مهم نیازمند رعایت اصل بی طرفی در بررسی صلاحیت‌ها است تا در نظر مردم رعایت عدالت نقش ببندد.

از هیئت‌های نظارت و اجرائی انتظار می‌رود که به منظور صیانت از آرای مردم در انتخابات اسفند ماه امسال، قانون را به عنوان یک معیار اصلی رعایت کنند و در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی توجه لازم را داشته باشند تا حقی از کسی تضییع نگردد.

آن چیز که این روزها در بررسی صلاحیت‌ها در استان گیلان به گوش می‌رسد ایرادات وارده بر مدارک تحصیلی برخی از نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که مورد تأیید وزارت علوم نیست و معادل داخلی است که تنها برای همان نهاد خدمتی شخص دارای اعتبار است و امروز مشاهده می‌کنیم که تعدادی از ثبت نام کنندگان داوطلب در انتخابات همین مدارک را به‌عنوان مدارک تحصیلی خود ارائه داده‌اند که حتی مورد اعتراض برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی که در مرحله نخست بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرای صلاحیتشان احراز نشده بود قرار گرفته است و گزارشات این موارد به هیئت‌های نظارت و اجرایی انتخابات تحویل داده شده است.
عدالت مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها است که امیدواریم مسئولین محترم هیئت نظارت استان گیلان دقت لازم در این خصوص را داشته باشند که امروز تمامی نگاه‌ها به تصمیم این عزیزان است تا خدای نکرده شاهد ناعدالتی در بررسی صلاحیت‌ها نباشیم.
معیار کار شورای نگهبان رعایت قانون است و به هیچ عنوان از قانون تخطی نکرده و نخواهد کرد، ولی در عین حال، همه مواردی که قانون‌گذار در حوزه نظارت برعهده شورای نگهبان گذاشته را باید مورد توجه قرار دهند تا شاهد انتخاباتی پرشور و سالم باشیم./وارنا خبر

 


يک ديدگاه

  1. لیثی حبیبی - م. تلنگر گفت:

    بعضی ها بجای خدمت به مردم، به شکل سیری ناپذیری فقط به پول می اندیشند. طنز پرداز و شومن بزرگ روسیه، یِوگِنی پِتراسیان، می گوید: «یک آدم آنورمالی با هدف جنایتکارانه چند میلیون روبل را آلوده به زهر ساخت و به مهد کودک ها هدیه نمود. بعد از مدتی، چند وزیر و معاون وزیر و تعدادی نماینده مجلس مردند.