جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ , 24 January 2020
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۹۸
ساعت انتشار : ۱۰:۵۷ ق.ظ
چاپ مطلب
مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ماسال:

جلسات خانگی قرآن فرهنگ را بیمه می‌کند

مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ماسال گفت: محافل قرآنی آبروی فرهنگی شهرها هستند و اگر شهری فاقد این محافل باشد قطعاً در عرصه فرهنگی با مشکلاتی مواجه است.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمد علی ستیزه: محافل قرآنی همچون هیئت‎های مذهبی از دیرباز در شهرهای مختلف جریان داشته‌اند و البته شکل‌گیری این محافل در گذشته به اشکال مختلفی انجام شده است که شاید نتوان همه آن‌ها را به شکل امروزی مرتبط دانست.

 

ستیزه بیان کرد: در میان محافل قرآنی از جمله شب قرآن‎ها و محافل قرآنی سازمانی و غیر سازمانی و جلسات هفتگی اساتید قرآن در شهرهای مختلف، قطعاً جلسات خانگی و سیار قرآنی از مهم‌ترین برنامه‎هایی است که در کشور ساری و جاری است.

 

وی ادامه داد: این جلسات قرآنی به دلیل ماهیت مردمی، بهترین نوع جلسات قرآن از نظر سهولت برگزاری و اجرا و ادامه و استمرار هستند زیرا فارغ از فضای اداری و سازمانی اداره می‎شوند.

 

وی اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در خصوص این مجالس آن است که مجالس قرآن خانگی با یک هدف قوی و با لحاظ موقعیت و افراد شرکت‌کننده برگزار می‎شود یعنی هر کسی اقدام به انجام این طرح نمی‎کند زیرا باید جوهره قرآنی را داشته باشد.

 

مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ماسال گفت: بنده به شخصه اعتقاد دارم که تمام فعالان قرآنی که امروزه از آن‌ها به عنوان فعالان قرآنی یاد می‎شود در زمینه توسعه جلسات خانگی اهتمام بورزند و اگر خود نیز فضایی در اختیار ندارند باید افراد فامیل و دوستان را برای این کار ترغیب کنند و خود متکفل اجرای آن شوند.

 

وی تأکید کرد: در جلسات خانگی قرآن که به اشکال مختلف برگزار می‎شود خبری از منیت‎های اداری و سازمانی نیست و به همین خاطر کسی تکلفی در این زمینه ندارد تا بخواهد از این طریق مشکلی در کار ایجاد کند.

 

ستیزه ادامه داد: مهم‌ترین عنصر در برگزاری طرح‎های قرآنی، عنصر سادگی و روانی و بی‌تکلفی است؛ هر کاری که با گرفت و گیرهای شخصی و سازمانی همراه باشد قطعاً دوامی نخواهد داشت و به همین دلیل است که جلسات قرآن خانگی این همه رونق و دوام دارد.

وی گفت: این جلسات با محوریت بیان مفاهیم و تفسیر سوره‌های مبارکه و با تدریس استاد حاج سید فضائل صفوی، از اساتید قرآن کریم، برگزار می‌شود.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ماسال افزود: این دوره‌های خانگی قرآن کریم قرار است به صورت هفتگی (یکشنبه‌ها) به نیابت یک شهید و براساس توافقات لازم بدون هیچ گونه هزینه‌ای در سطح منازل تشکیل می‌شود و نسبت به این مهم با دوستان عزیز قرآنی خصوصاً بانیان جلسات اتمام حجت به عمل آمده است.


تست
تست