شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ , 16 January 2021
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۹۸
ساعت انتشار : ۹:۳۷ ق.ظ
چاپ مطلب

از آب و هوا و فرهنگ های شرق دور بدانید

 آب و هوای مالدیو در طول دوازده ماه سال دمای هوای مالدیو در تمام طول سال بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد در حال تغییر است در نتیجه آب و هوای این جزیره در اکثر مواقع از وضعیتی بسیار مطلوب برخوردار است که موضوع بسیار مهمی برای جذب گردشر به حساب می‌آید. اگر با تور […]

 آب و هوای مالدیو در طول دوازده ماه سال

دمای هوای مالدیو در تمام طول سال بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد در حال تغییر است در نتیجه آب و هوای این جزیره در اکثر مواقع از وضعیتی بسیار مطلوب برخوردار است که موضوع بسیار مهمی برای جذب گردشر به حساب می‌آید. اگر با تور مالدیو به این جزیره سفر کنید خواهید دید که تنها در هنگام شب دمای ‌هوا کاهش می‌یابد و رنگ خنکی به خود می‌گیرد.

جزایر مالدیو نزدیک به هشت ساعت در روز، دارای آفتاب هستند و امکان اینکه دمای آب به زیر ۲۵ درجه سانتی‌گراد برسد بسیار کم است و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت پرواز خارجی مالدیو می‌باشد.

اگر شما نیز قصد خرید بلیط هواپیما به مقصد مالدیو را دارید، بهتر است قبل از سفر با تور مالدیو، درباره آب و هوای آن در تمامی ماه‌های سال اطلاعاتی را بدست آورید و سپس با توجه به علایق و روحیات خود بهترین زمان را برای این پرواز خارجی انتخاب کنید. بدین منظور خواندن این مقاله را از دست ندهید و سپس خرید بلیط هواپیما خود را با خیالی آسوده انجام دهید.

 

مالدیو در ژانویه

از ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن را ماه ژانویه می‌نامند. مسافران تور مالدیو باید بدانند که مالدیو در این ماه دارای آب و هوایی داغ می‌باشد. در ژانویه رطوبت هوا کم است و آفتاب و تابش نور درخشان آن زیاد می‌باشد که برای گردشگران پرواز خارجی مالدیو شرایطی دلپذیر محسوب می‌شود.

در این ماه ممکن است به مقدار کم و گذرا شاهد بارش باران هم باشید. در واقع می‌توان گفت یکی از بهترین زمان‌های سفر به مالدیو و انجام انواع تفریحات و ورزش‌های آبی، ماه ژانویه است.

سالیانه گردشگران زیادی مالدیو را به دلیل آرامش عجیبی که در آن موج می‌زند انتخاب کرده و به دور از استرس و نگرانی از سواحل رویایی این جزیره شگفت‌انگیز لذت می‌برند.

 

مالدیو در فوریه

اگر قصد دارید در ماه فوریه به مالدیو سفر کنید می‌توانید خرید بلیط هواپیما را برای ۱۲ بهمن تا ۹ اسفند انجام دهید. در فوریه آب و وهوای مالدیو در خشک‌ترین حالت خود قرار دارد. از طرفی دیگر این ماه از سال به دلیل میزان بارندگی کمتر از ۷۰ میلی‌متر، میانگین دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد و ۱۰ ساعت آفتاب گرم در طول روز، به یکی از زمان‌های پرطرفدار برای خرید تور مالدیو تبدیل گشته است.

بسیاری از مسافران پرواز خارجی مالدیو پس از سفر به این جزیره علاوه بر آب و هوای بسیار مطلوب مالدیو، توانسته‌اند با گشت و گذار دراین جزیره از جاذبه‌های گردشگری آن لذت برده و اوقات بسیار خوشی را سپری کنند.

 

مالدیو در مارچ

ماه مارچ که از ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین می‌باشد زمانی است که دمای هوای مالدیو رو به افزایش می‌رود. در این ماه میانگین دمای مالدیو به ۳۱ درجه سانتی‌گراد رسیده و این موضوع موقعیت را برای مسافران پرواز خارجی مالدیو فراهم می‌کند تا بتوانند یک روز کامل را در کنار سواحل رویایی این جزیره سپری کنند.

اگر پس از خرید بلیط هواپیما به مقصد مالدیو قصد دارید از ورزش‌ها و تفریحات آبی این جزیره لذت ببرید ما به شما سفر در این ماه از سال را توصیه می‌کنیم.

 

مالدیو در آوریل

از ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ماه آوریل می‌باشد که همچنان آب و وهوایی داغ را برای مالدیو به همراه دارد. این ماه را می‌توان انتهای فصل خشکی در مالدیو به حساب آورد.

خریداران تور مالدیو باید بدانند که در ماه آوریل هوای این جزیره کمی رطوبت دارد اما هنوز هم می‌توان به تفریحات و ورزش‌های آبی پرداخت و از این نظر فصل بسیار مناسبی محسوب می‌شود. شما نیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما علاوه بر تفریحات آبی از سایر جاذبه‌های این جزیره شگفت‌انگیز نیز لذت ببرید.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آداب و رسوم و فرهنگ مردمان چین

اگر با تور چین به این کشور پرجمعیت سفر کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که چین در حدی بزرگ و گسترده است که سنت و فرهنگ مردم آن بر اساس منطقه جغرافیایی و قومیت تفاوت‌های بزرگی داشته و شما نمی‌توانید یک فرهنگ خاص را برای مردمان چین در نظر بگیرید.

بلیط هواپیما به مقصد چین یکی از بلیط‌های پرفروش هواپیما بوده و بسیاری از مسافران این پرواز خارجی حرف‌های جالبی در مورد فرهنگ مردمان چینی می‌زنند. در کشور چین پنج دین رسمی وجود دارد هر چند که حزب کمونیست حاکم بر این کشور به خدا اعتقادی ندارد.

هنگامی که چینی‌ها با مسافران خارجی تور چین برخورد می‌کنند معمولا به آن‌ها دست می‌دهند. چینی‌ها عاشق غذا بوده و شما می‌توانید به عنوان یکی از مسافران این پرواز خارجی با یک سبد غذا خوشحالشان کنید. چینی‌ها غذاهایشان را تحت تاثیر جغرافیا و تنوع قومی انتخاب می‌کنند در نتیجه قبل از خرید بلیط هواپیما بهتر است کمی در مورد غذاهای چینی تحقیق کنید. همانطور که می‌دانید برنج غذای اصلی در این کشور محسوب می‌شود و چینی‌ها پروتئین خود را بجای گوشت از توفو تامین می‌کنند.

ممکن است هنگامی که با تور چین از این کشور دیدن می‌کنید، چینی‌ها شما را به خانه خود دعوت کنند که در این صورت با پذیرفتن آن تجربه‌ای شیرین را در خاطرات این پرواز خارجی ثبت خواهید کرد، البته باید آدابی را نیز هنگام ورود به خانه و خوردن غذا رعایت کنید.

در ادامه قصد داریم در مورد آداب و رسوم عروسی در چین صحبت کنیم که مطمئنا برای بسیاری از خریداران بلیط هواپیما چین موضوعی جالب و جذاب است، پس با ما همراه باشید.

آداب و رسوم عروسی در فرهنگ چینی

در زمان‌های قدیم، مراسم باستانی ازدواج در چین بدین صورت بود که دو جوان یکدیگر را بر اساس علاقه انتخاب نمی‌کردند بلکه انتخاب آن‌ها توسط والدینشان صورت می‌گرفت. اگر یکی از خریداران تور چین هستید بهتر است بدانید که در این کشور پیروی از اصول خاصی که رعایت آداب پنج‌گانه می‌باشد بسیار مهم و مورد توجه بوده است.

این ٖآداب که نظر بسیاری از مسافران پرواز خارجی چین را به خود جلب کرده است به ترتیب شامل خواستگاری، طالع‌بینی روز تولد، تقدیم هدایای عروسی، تعیین تاریخ عروسی و برگزاری جشن عروسی می‌شود. زمانی که والدین پسر مورد مناسبی را برای فرزند خود پیدا می‌کردند،

در مراسم خواستگاری و در جلسه اول فردی را به عنوان واسط ازدواج به همراه خود به خانه دختر می‌بردند. همچنین در اولین دیدار به دلیل آنکه موافقت طرفین هنوز اعلام نشده بود با چای از خواستگاران پذیرایی نمی‌شد و اگر جواب مثبت می‌شد، هدایا و خوراکی‌هایی از طرف هر دو خانواده به واسط ازدواج تقدیم می‌گشت.

پس از آن خانواده داماد نام کامل و روز تولد دختر را می‌پرسید و از یک طالع‌بین درخواست می‌کرد تا این موضوع را که ازدواج آن‌ها خوش‌یمن است یا خیر را پیشگویی کند. در آخر داماد هدایایی فرخنده را به عروس تقدیم کرده و پس از دعوت از یک طالع‌بین برای مشخص کردن تاریخی خجسته بر اساس علم نجوم، مراسم عروسی را در آن روز برگزار می‌کردند.

در ادامه برای خریداران بلیط هواپیما و مسافران پرواز خارجی چین باید بگوییم که خانواده دختر قبل از برگزاری مراسم عروسی، جهیزیه عروس را برای خانواده داماد ارسال می‌کند و در واقع جهیزیه، توانایی مالی خانواده عروس را نشان می‌دهد. اقلام خاصی در جهیزیه وجود دارد که شامل قیچی پروانه‌ای شکل به نشانه جدایی‌ناپذیر بودن عروس داماد و گلدان‌هایی به معنای صلح و ثروت می‌باشد.

خانواده داماد نیز محل اقامت عروس و داماد را با استفاده از میوه‌های قرمز رنگ، لوبیای سبز و قرمز و انواع شکلات و شیرینی تزئین می‌کنند. در روز عروسی، داماد در منزل عروس او را ملاقات کرده و قبل از ورود داماد، یکی از زنان میانسال و محترم فامیل با استفاده از نوارهای رنگی موی عروس را درست می‌کند.

اگر با خرید بلیط هواپیما و تور چین به این کشور سفر می‌کنید باید بدانید که چینی‌ها بر این باورند که رنگ قرمز شادی را پراکنده می‌کند در نتیجه عروس لباس قرمز بر تن کرده و با برادر بزرگتر خود به داخل کالسکه می‌رود. با موسیقی سنتی و آتش‌بازی از عروس و داماد استقبال می‌شود و آنان پس از قدم گذاشتن بر روی فرش قرمز برای ادای احترام به آسمان، والدین و همسر خود سه مرتبه تعظیم می‌کنند و سپس در محل مخصوص خود نشسته و از مهمانان پذیرایی می‌شود.

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

معرفی بهترین و معروفترین غذاهای بالی (۲)

استان بالی در اندونزی قرار گرفته است که این استان شامل جزیره اصلی بالی و جزایر نوسا پنیدا، نوسا لمبونگان، نوسا سنینگان می‎باشد. جزیره بالی اصلی‎ترین و مهم‎ترین جزیره در بین جزایر موجود در اندونزی می‎باشد که همه ساله گردشگران بسیاری با تور بالی از سراسر جهان برای دیدن این جزیره زیبا یه بالی سفر می‎کنند.

اگر بخواهیم این جزیره زیبا را که به بهشت زمین نیز شهرت دارد از نظر موقعیت جغرافیایی مورد بررسی قرار دهیم این جزیره در غربی‎ترین نقطه از جزایر سوندای کوچک قرار گرفته است و موقعیت آن از غرب با جاوا و از شرق با لومبوگ برمی‎خورد و با آنها همسایه است.

مرکز این استان دنپاسار نام دارد. همه ساله افراد زیادی از سراسر جهان برای دیدن این جزیره زیبا و آثار تاریخی موجود در آن با پرواز خارجی به این جزیره سفر می‎کنند. زیبایی‎های این منطقه به شکلی است که حتی افرادی که در مناطق دیگر اندونزی نیز سکونت دارند با پرواز داخلی به این جزیره می‎آیند تا همانند گردشگران دیگر از جاذبه‎های موجود در این جزیره از نزدیک دیدن کنند.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین و خوشمزه‎ترین غذاهایی که در این جزیره طبخ می‎شود خواهیم پرداخت.

ساته

این غذا یکی از خوشمزه‎ترین و لذیذترین غذاهای طبخ شده در این جزیره می‎باشد که همه گردشگرانی که با تور بالی به دیدن این جزیره زیبا رفته‎اند حداقل یکبار طعم دلنشین آن را چشیده‎اند و از آن لذت برده‌‎اند. این غذا با غذایی که در مالزی طبخ می‎شود از نظر نام و ظاهر تشابه زیادی دارد اما تفوت‎هایی نیز در آنها دیده می‎شود.

در صورتیکه با پرواز خارجی و یا پرواز داخلی به دیدن این جزیره زیبا در اندونزی رفتید پیشنهاد می‎شود که حتما طعم این غذای خوشمزه را بچشید و از آن لذت ببرید. در طبخ این غذا  مرغ چرخ شده را با مقدار مورد نیاز از ادویه‎های مختلف ترکیب می‎کنند و آنها را دور چوب‎های لیمو می‎پیچند و برروی آتش قرار می‎دهند تا کباب شوند.

این غذا بدلیل طعم مزه خوب و دلنشینی که دارد از طرفداران زیادی برخوردار است و زمانیکه با تور بالی به این جزیره سفر می‎کنند برای چشیدن طعم منحصر بفرد این خوراک خوشمزه راهی رستوران‎های موجود در این شهر می‎شوند. از آنجاییکه خوراک‎های کبابی یکی از علایق مردم ایران می‎باش در نتیجه زمانیکه با پرواز خارجی و یا پرواز داخلی به این جزیره سفر کردید حتما از این غذا بچشید و طعم متفاوت آن را حس کنید.

ناسی کامپور

این کلمه به فارسی به معنای برنج مخلوط می‎باشد که این غذا نیز یکی از خوراک‎های خوشمزه‎ای است که در این جزیره طبخ می‎شود و توسط بسیاری از گردشگرانی که با تور بالی به این منطقه سفر کرده‎اند مورد استقبال قرار گرفته است.

این غذا را می‎توان خوشمزه‎ترین و پرطرفدارترین غذای موجود در بالی دانست که همه افرادی که با پرواز خارجی و پرواز داخلی به بالی سفر کرده‎اند حداقل یک بار طعم لذیذ آن را چشیده‎اند. این غذای خوشمزه با ترکیب برنج، سبزیجات، ماهی و یا گوشت و ادویه‏‎های مختلف طبخ می‎شود.

این غذا به گونه‎ای طبخ و ترکیب می‎شود که این ترکیب خوشمزه‎ترین و لذیذترین ترکیب در بالی نام گرفته است و افراد زیادی با تور بالی به این جزیره سفر می‎کنند از چشیدن طعم خاص این غذا هیجان زده می‎شوند.

یک موضوع جالب که در این طبخ این غذا مشاهده می‎شود این است که طعم آن در رستوران‎های مختلف متفاوت است و گردشگرانی که با پرواز داخلی و پرواز خارجی به این جزیره سفر می‎کنند می‎توانند طعم‎های مختلف این غذای لذیذ را در رستوران‎های مختلف این جزیره تجربه کنند. بدلیل وجود برنج در این غذا و علاقه ایرانیان به برنج می‎تواند ابن غذا به یک غذای لذیذ برای ما تبدیل شود.

 

 

 


تست
تست