یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ , 25 September 2022

تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۹۹
ساعت انتشار : ۱۰:۵۱ ق.ظ
چاپ مطلب
مدعیان آزادی بیان و برخوردهای سلیقه ای؛

ممنوع‌الورود شدن خبرنگار رسانه‌های ارزشی به فرمانداری لنگرود توسط فرماندار!

فرماندار لنگرود در اقدامی بهت‌انگیز ورود خبرنگار رسانه‌های ارزشی را به فرمانداری ممنوع کرد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از گیلانستان، سیروس شفقی که در مدت حدود ۱۰ ماه از حضور خود در لنگرود به‌عنوان فرماندار این شهرستان، بعضاً در انتخاب خبرنگار گزینشی عمل کرده در اقدام اخیر خود خبرنگار رسانه‌های ارزشی را از ورود به فرمانداری منع کرد.

خبرنگار و عکاس چند رسانه گیلان که هفته گذشته قصد تهیه خبر در خصوص وضعیت کرونا، اقدامات انجام‌شده درمانی و صنفی و چند مسئله دیگر شهرستانی جهت اطلاع‌رسانی به شهروندان را داشت از ورودش به فرمانداری جلوگیری شد!

این در حالی است که نیمه اسفند نیز خبرنگار این رسانه‌ها برای تهیه خبر و پیگیری سوژه‌های مردمی قصد ورود به فرمانداری را داشت ولی از ورودش ممانعت شد و دلیل آن نیز تاکنون اعلام‌نشده است!

گویا این مسئله از طریق آن خبرنگار به استانداری گیلان نیز اعلام‌ شده ولی بعد از گذشت بیش از ۳۱ روز هنوز نتیجه‌ای نداشته و پیگیری صورت نگرفته است.

در این شرایط کرونایی که مسئولین باید از ظرفیت رسانه‌ها به نحو مطلوب استفاده کنند ولی مشاهده می شود با برخوردهایی قهرآمیز، آن‌ها را ممنوع‌الورود و از خبررسانی به مردم محروم می‌کنند.

این در حالی است که بارها استاندار گیلان نسبت به لزوم حفظ منزلت و جایگاه رسانه‌ها تأکید کرده و حمایت نهادهای مختلف از خبرنگار و رسانه را ضروری خواند ولی در زیرمجموعه استانداری چنین برخوردی بدون دلیل این اقدام صورت می‌گیرد!

لازم به ذکر است که عدم استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای، خبرنگار را از تنویر افکار عمومی که تأکید قانون مطبوعات است منع کرده و شهرستان را از نعمت اطلاع‌رسانی صحیح محروم می‌کند.


يک ديدگاه

  1. لیثی حبیبی - م. تلنگر گفت:

    گرچه می دانم جهان بی در و پیکر اینترنت است و به قول تالش ها «اشتن سَرَه بازار»، ولی با این حال وظیفه ی خود می دانم تذکر دهم. گیلان، گیلان بی نهایت زیبا را نمی توان “گیلانستان” نوشت. گیلانستان یعنی جای گیلان ها، جایی که گیلان ها آنجا هستند. و این در حالی ست که ما یک گیلان بیشتر نداریم.