پنج شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ , 24 September 2020
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۹۹
ساعت انتشار : ۶:۲۱ ب.ظ
چاپ مطلب

توضیحات بهمن محمدیاری در شبکه خبر درباره معضل تولید مازاد مرغداران گوشتی

 گفتگوی زنده روز گذشته شبکه خبر با حضور بهمن محمدیاری مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور و ارتباط تلفنی عباس معروفان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره معضل تولید مازاد مرغ بود.

به گزارش ماسال نیوز، گفتگوی زنده روز گذشته شبکه خبر با حضور بهمن محمدیاری مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور و ارتباط تلفنی عباس معروفان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره معضل تولید مازاد مرغ بود.
🔵 در همین رابطه معروفان گفت:
قرار بر این شده که ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تن خرید تضمینی صورت بگیرد. ما تاکنون ۸۷۰۰۰ تن مرغ مازاد رو از تولید کننده خریدیم. قیمت متوسط خرید تضمینی ۱۲۹۰۰ تومان است که بالاتر از قیمت فروش بازار که بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان هست می باشد. تا زمانی که مازاد تولید وجود داشته باشد ما با همین قیمت ۱۲۹۰۰ تومن خرید تضمینی را ادامه می دهیم.
🔵 بهمن محمدیاری هم در این باره گفت:
دولت همیشه عقب‌تر از تولید کننده هست. عدم اعمال سیاست خرید تضمینی قبل از این تاریخ، دلیل متضرر شدن تولید کننده هاست.
طبق بخشنامه جدید، قرار بر این شده که تشکلهایی مثل اتحادیه ما طرف قرارداد باشند و خرید نهاده‌های دامی و فروش آن را انجام بدهند تا تولید کننده طرف خرید و فروش نهاده‌ها نباشد.
 افزایش قیمت نهاده‌ها زیاد بوده در نتیجه نیاز هست که قیمت مرغ افزایش پیدا کند.
🔵  در ادامه معروفان اظهار داشت: افزایش قیمت ها به آن صورت نبوده، دوستان با مطرح کردن ارقام غیرواقعی موجب افزایش قیمت و متضرر شدن مصرف کننده نشوند. ۴ ماه عدم تخصیص ارز، دلیل عدم عرضه نهاده‌ها و خوراک طیور بوده است. دو هفته قبل با دستور رئیس جمهور هماهنگی با گمرک صورت گرفته است. یک هفته تا ده روز طول می‌کشد تا خلا دوران کرونا، رفع شود.

تست
تست