یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۴ شهریور ۹۹
ساعت انتشار : ۱۰:۵۹ ق.ظ
چاپ مطلب
برای اولین بار منتشر شد؛

مداحی جالب و قدیمی جان تو جان حسین | شاندرمن؛ ۱۳۵۵ شمسی

 پدر میگوید:  "۴۴ سال پیش در محرم ۱۳۹۷ هجری قمری که مصادف شده بود با دی ماه سال ۱۳۵۵ مانند همیشه، به اتفاق زن و دو فرزند خردسال از دهکده گلگول راهی امامزاده شفیع شاندرمن شدم تا در عزاداری حسینی شرکت کنم.

قربان صحرایی چاله سرائی – پدر میگوید:  “۴۴ سال پیش در محرم ۱۳۹۷ هجری قمری که مصادف شده بود با دی ماه سال ۱۳۵۵ مانند همیشه، به اتفاق زن و دو فرزند خردسال از دهکده گلگول راهی امامزاده شفیع شاندرمن شدم تا در عزاداری حسینی شرکت کنم.

عصر عاشورا بود که آقای کرم بخشنده سیاهمرد مرثیه #جان_تو_جان_حسینم، را در میان حزن و اندوه دستجات عزاداری مستقر در مسجد و بقعه امامزاده شفیع مراثی کرد و من آن را ضبط کردم”.
🖤🖤🖤
برای بنده این مرثیه خاطره انگیز و نوستالوژیک است؛ زیرا هرگاه آن را گوش میدهم دوران کودکی و نوجوانی ام در ذهنم تداعی می‌شود؛ چون پدرم کربلایی حبیب همواره در ایام حزن و عزای ائمه علیهم السلام، به خصوص ایام محرم با پخش صوت آن فضای خانه ما را عاشورایی میکرد.
دقایقی از مرثیه جان تو جان حسینم راه همراه با تصاویری از مراسم عزاداری هیئات عزاداری امامزاده شفیع، شاندرمن و ماسال می شنویم و می بینیم.

يک ديدگاه

  1. شاندرمني گفت:

    خاطره‌انگيز و جالب و البته شنيدني بود. نيز تصاوير عاشورايي منطقه ماسال و شاندرمن و امامزاده شفيع شاندرمن هم مناسب و ديدني بود. اجرتان به سيد الشهداء عليه‌السلام.

ویژه ها