شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ , 22 June 2024

تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۹۹
ساعت انتشار : ۹:۲۱ ق.ظ
چاپ مطلب
ر گفتگو با رئیس اداره تعاونی روستایی تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح شد؛

پشت پرده ماجرای دور ریختن شیر توسط یک دامدار در تالش!

رئیس اداره تعاونی روستایی تالش، رضوانشهر و ماسال در رابطه با انتشار فیلمی از دور ریختن شیر توسط یک دامدار منطقه به بهانه عدم خرید شیر تولیدی اش، با بیان اینکه برای خرید شیر استاندارد هیچ محدودیتی وجود ندارد، گفت: این دامدار اقدام به گرفتن چربی شیر کرده بود و این موضوع توسط کارشناس مربوطه و به وسیله دستگاه مشخص شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمد قلی نژاد، رئیس اداره تعاونی روستایی تالش، رضوانشهر و ماسال در گفت و گو با خبرنگار ۸دی درباره ماجرای اعتراض یکی از دامداران اسالمی به نخریدن شیر تولیدی وی توسط شرکت تعاونی دامداران تالش اظهار کرد: روزانه چند هزار لیتر شیر تولیدی دامداران منطقه توسط شرکت تعاونی دامداران جمع آوری و خریداری می شود و در مواردی به دلیل عدم رعایت استانداردها شیر دامداران خریداری نمی‌شود.

وی در رابطه با انتشار فیلمی از دور ریختن شیر توسط یک دامدار منطقه به بهانه عدم خرید شیر تولیدی اش توسط شرکت تعاونی دامداران، افزود: مردم باید بدانند این دامدار اقدام به گرفتن چربی شیر کرده بود و این موضوع توسط کارشناس مربوطه و به وسیله دستگاه مشخص شد.

قلی نژاد تأکید کرد: چربی شیر این دامدار زیر ۱/۳ بود در حالی که ما نمی توانیم طبق قوائد موجود شیر با چربی زیر ۲/۷ تحویل بگیریم چرا که شرکت پگاه شیر با چربی زیر دو و هفت دهم را از ما دریافت نمی‌کند.

رئیس اداره تعاونی روستایی تالش، رضوانشهر و ماسال ادامه داد: روزانه حدود ۳ تُن و ماهیانه حدود ۹۰ تُن شیر در سطح شهرستان تالش جمع‌آوری می‌شود و در بعضی موارد به دلیل چربی پایین شیر و بالا بودن درصد میکروبی آن با نظر کارشناسان از خرید شیر جلوگیری می شود و حتی در مورد امروز نیز چندین بار به دامدار مورد نظر تذکر داده شده بود اما متاسفانه بازهم به دلیل پایین‌بودن چربی شیر، کارشناس اجازه تحویل آن را نداد که متاسفانه با این اقدام دامدار مواجه شدیم.

وی تاکید کرد: برای خرید شیر هیچ محدودیتی نداریم اما هر یک دهم درصد کاهش میزان چربی، در هر تن ارزش آن را در زمان تحویل به مبلغ ۶۰ هزار تومان کاهش می دهد و میزان میکروبی بودن شیر هم باعث کاهش کیفیت آن و ضربه زدن به دیگر دامداران می شود و به همین دلیل سخت گیری معقولی در خرید شیر داریم.

رئیس اداره تعاونی روستایی تالش، رضوانشهر و ماسال در پایان گفت: امروز شیر آورده شده توسط سه دامدار به دلیل مسائل گفته شده خریداری نشده است اما اگر همین دامداران فردا شیر استاندارد بیاورند برای خرید از آنها هیچ محدودیتی نداریم.


ویژه ها