شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ , 13 August 2022

تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۰۰
ساعت انتشار : ۲:۱۳ ب.ظ
چاپ مطلب

انتقال هوایی “قلب پیوندی” نام‌آور ماسالی به‌ تهران

در ششمین انتقال هوایی عضو از گیلان، قلب جوان ۳۵ ساله ماسالی طی انتقال با پروازی اختصاصی به تهران، نجاتبخش جان بیمار نیازمند شد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از روابط عمومی اورژانس گیلان، در ششمین انتقال هوایی عضو از گیلان، قلب یاسر مرزگذار، نام آور ۳۵ ساله گیلانی، ساکن ماسال که بر اثر سانحه سقوط دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگرش، به تهران انتقال یافت.
قلب این جوان ماسالی، پس از فراهم‌آوری در مرکز آموزشی و درمانی رازی رشت به همراه تیم پزشکی با همکاری سازمان اورژانس کشور و از طریق مرکز فوریت های ۱۱۵ گیلان در سریعترین زمان ممکن (حدود یک ساعت) به فرودگاه رشت منتقل و با پرواز جت به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران ارسال شد. بر این اساس با هماهنگی اورژانس تهران، تیم عملیات انتقال قلب با بالگرد به بیمارستان امام خمینی(ره) عزیمت کرده و قلب این نام آور گیلانی را برای پیوند در اختیار تیم پزشکی این مرکز درمانی قرار دادند تا نجات بخش مرد ۳۴ ساله باشد.
در این راستا، دو کلیه این نام آور گیلانی، به مردی ۳۸ ساله و نوجوانی ۱۶ ساله پیوند زده شد و کبد وی نیز برای پیوند به بیمار نیازمند برداشته شد. این مهم با تکیه بر توانمندی تیم‌های درمانی و با مدیریت و هدایت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم‌های فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان‌های امام خمینی(ره) تهران و رازی رشت، به انجام رسید.