دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۰۱
ساعت انتشار : ۱۱:۴۱ ق.ظ
چاپ مطلب

آزادی ۳ مادر زندانی جرائم غیرعمد با همت خیرین گیلانی

به گفته مدیر دستان مهربان شعبه رشت، در چهارچوب پویش «می‌جانِ‌مار» ۳ مادر زندانی جرائم غیرعمد با همت خیرین گیلانی آزاد شدند.

به گزارش ماسال نیوز؛ رضا خیرخواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه حضور مادران در کنار فرزندانی که بنا به دلایل مختلف پدر خود را از دست داده‌اند؛ به دلیل نقش تربیتی و عاطفی مادران در ساختن آینده این فرزندان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: پویش «می‌جانِ‌مار» به مناسبت روز مادر در اواخر دی‌ماه ۱۴۰۱ با همکاری بنیاد دستان مهربان و ستاد دیه استان گیلان برگزار شد؛ که سه مادر زندانی سرپرست خانوار برگه آزادی خود را دریافت کردند.

به گفته وی، برای آزادسازی این مادران که به دلیل بدهی‌های مالی و جرائم غیرعمد به دور از فرزندان در زندان بودند بیش از سه میلیارد ریال کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد.

مدیر دستان مهربان شعبه رشت با اشاره به خدمات این خیریه برای زنان سرپرست خانوار و کودکان نیازمند افزود: مادران یاد شده در سنین بین ۳۳ تا ۴۸ سال قرار دارند و هرکدام از آن‌ها به ترتیب دارای سه و  چهار و ۲ فرزند دختر و پسر هستند.

خیرخواه با بیان اینکه تلاش ما بر این است این مادران پس از آزادی نیز تحت پوشش قرار بگیرند و از حمایت‌های ما بهره‌مند شوند، گفت: تلاش می‌کنیم که این مادران با شرکت در کارگاه‌های توانمندسازی و یادگیری یک حرفه وارد بازار کار شوند.

خیرخواه با اشاره به برنامه‌های این خیریه در ۲ ماه پایانی سال بیان کرد: در ماه‌های بهمن و اسفند نیز به مناسبت شب آرزوها و روز احسان نیکوکاری برنامه‌ها و پویش‌هایی مشابه را در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و کودکان نیازمند برگزار خواهیم کرد.


ویژه ها