پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ , 07 December 2023

تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۰۲
ساعت انتشار : ۱۰:۰۳ ق.ظ
چاپ مطلب
نماینده تالش بزرگ:

سد لاستیکی ماسال آماده بهره برداری است!

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال، از افتتاح سد لاستیکی ماسال در آینده نزدیک با حضور وزیر نیرو خبر داد و گفت: سد لاستیکی ماسال آبگیری شده و آماده‌ بهره‌برداری است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ایسنا؛ حسن محمدیاری، با اشاره به وضعیت سد شفارود در پی توقف عملیات اجرایی پروژه، اظهار کرد: طی یک سال گذشته بیشترین وقت را صرف سد شفارود کردیم.

او سد شفارود را پروژه آبرسانی کشاورزی، صنعتی و شرب غرب استان گیلان دانست و افزود: این پروژه مهم به خاطر اختلاف کارفرما و پیمانکار متوقف و کارگران آن بیکار شده‌اند.

نماینده شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی شامگاه گذشته در گفت وگوی خبری، خواستار سفر وزیر نیرو به استان گیلان با محوریت سد شفارود شد و عنوان کرد: استاندار گیلان نیز از وزیر نیرو خواسته به گیلان سفر کند و پیگیر پروژه‌های حوزه آب استان باشد.

محمدیاری، با اشاره به قول مساعد وزیر نیرو جهت بازدید از سد شفارود و سدهای لاستیکی غرب استان تا ماه آینده، اضافه کرد: مشکل سد شفارود عمدتا حقوقی و مربوط به فسخ قرارداد پیمانکار قبلی و مطالبات آن است، لذا مسیر حقوقی در حال طی شدن است و برای جلوگیری از توقف کار، پروژه را واگذار کردیم.

وی همچنین از افتتاح سد لاستیکی ماسال در آینده نزدیک با حضور وزیر نیرو خبر داد و خاطرنشان کرد: سد لاستیکی ماسال آماده بهره‌برداری بوده و آبگیری هم شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، سد لاستیکی تالش را نیز دارای پیشرفت ۷۰ درصدی دانست و یادآور شد: در صورت تامین اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی، تا دهه فجر امسال شاهد افتتاح این سد نیز خواهیم بود.