یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۰۳
ساعت انتشار : ۸:۵۱ ب.ظ
چاپ مطلب

ثبت نام ۲۲۰۰ خانوار گیلانی در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: تعداد کل ثبت نامی های طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را 2200 خانوار دانست و اظهار کرد: 1097 خانوار تایید نهایی شده اند و برای ۶۱۴ خانوار تخصیص زمین به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان صورت گرفته است. تا پایان اردیبهشت ماه امسال شاهد تخصیص زمین به 150 خانوار دیگر در لنگرود خواهیم بود.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمدرضا فلاحتگر مدیرکل راه و شهرسازی گیلان امروز در جلسه شورای مسکن گیلان و در سالن شهید انصاری استانداری با اشاره به تکلیف وزارت راه و شهرسازی برای تامین ۲۰۰۰ هکتاری زمین در استان، اظهار کرد: با توجه به کمبود زمین، ۶۰۰ هکتار زمین را در شورای مسکن استان تصویب کردیم و سمت تراکم رفتیم.
وی کل ثبت نامی های استان گیلان در طرح نهضت ملی مسکن را ۱۲۱ هزار و ۶۳۶ متقاضی دانست و افزود: ۱۱۶ هزار و ۹۹۸ متقاضی موثر داریم که از این تعداد، ۲۷ هزار و ۶۴۶ متقاضی دارای چهار شرط بودند و تایید نهایی شدند و برای ۸۰۰۰ نفر تخصیص پروژه انجام دادیم.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تعداد کل واحدهای در حال اجرای طرح نهضت ملی مسکن استان را ۳۳ هزار و ۶۵۲ واحد دانست و عنوان کرد: این تعداد واحد شامل ۱۳ هزار و ۶۸۹ واحد در بخش مسکن روستایی، ۳۶۰۲ واحد در بخش مسکن خودمالک، ۱۱ هزار و ۲۱۵ واحد در بخش حمایتی و ۵۱۴۶ واحد در بخش بازآفرینی شهری است.
وی برنامه ابلاغی مسکن روستایی گیلان را ۴۰ هزار واحد دانست و یادآور شد: ۱۳ هزار و ۶۸۹ متقاضی موفق به انعقاد قرارداد با بانک شده اند و ۴۴۲۹ واحد به اتمام رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ساخت ۶۹۶۱ واحد توسط راه و شهرسازی، ۲۶۱۰ واحد توسط نیروهای مسلح و ۱۳۹۲ واحد انبوه ساز و ۲۵۲ واحد گروه ساخت توسط بنیاد مسکن، یادآور شد: ۳۴۹۰ واحد نیز با روش های نوین و در قالب صنعتی سازی در دست ساخت است.
فلاحتگر تعداد کل ثبت نامی های طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را ۲۲۰۰ خانوار دانست و اظهار کرد: ۱۰۹۷ خانوار تایید نهایی شده اند و برای ۶۱۴ خانوار تخصیص زمین به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان صورت گرفته است. تا پایان اردیبهشت ماه امسال شاهد تخصیص زمین به ۱۵۰ خانوار دیگر در لنگرود خواهیم بود.
وی هم چنین به تعهد گیلان جهت ساخت ۱۴۵۰ واحد مسکن محرومین اشاره و عنوان کرد: ۱۸۱ واحد به مساحت ۴۳۱۱ مترمربع در شهرهای شفت، فومن، بندرانزلی، آستارا و تولم شهر احداث می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از صدور ۱۴۹۴ پروانه بازآفرینی شهری و احداث ۵۱۴۶ واحد از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون خبر داد و اظهار کرد: ۸۹۶ واحد جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.
وی با اشاره به تعیین ۱۷ بانک جهت پرداخت تسهیلات خودمالک شهری، اضافه کرد: ۷۲۷۷ واحد متقاضی داریم که تاکنون ۳۶۰۲ واحد موفق به انعقاد قرارداد با بانک ها شده اند و کل پرداختی ها بالغ بر ۹۳۸ میلیارد تومان بوده است.


ویژه ها