شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ , 22 June 2024

تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۰۳
ساعت انتشار : ۸:۵۰ ب.ظ
چاپ مطلب
طرز تهیه مربا انبه شمالی

آموزش طرز تهیه مربا با انبه شمالی

انبه شمالی یا ازگیل ژاپنی، یک میوه زرد رنگ خوشمزه است که در جنگل های گیلان خصوصا در ماسال و شاندرمن به وفور دیده می‌شود. این میوه را بصورت خام میتوانید بخورید و بسیار لذیذ و خوشمزه است. اما چون نگهداری این میوه سخت است و خیلی زود خراب می شود میتوانید با مطالعه مطلب زیر روش ساخت مربای این میوه را آموزش ببینید و آن را تهیه و نوش‌جان‌کنید

مربا انبه شمالی یا ازگیل ژاپنی زرد رنگ و رسیده جنگل های گیلان. اگر ازگیل ترش بود نیازی نیست آبلیمو اضافه کنید. برای عطر و طعم بهتر استفاده از گلاب یا وانیل به شدت پیشنهاد میشود

طرز تهیه مربا انبه شمالی

مرحله اول

برای تهیه این مربای خوشمزه و مخصوص شمالی ابتدا باید میوه های ازگیل را پاک کنید و با کمک چاقو سر و ته میوه را جدا کنیم پس از انجام این کار پوست میوه را جدا نمایید و آن را از وسط دو قسمت کنید.

مرحله دوم

حالا با کمک نوک چاقو دانه های ازگیل را جدا نمایید و درون کاسه قرار دهید سپس ۵۰۰ گرم از شکر را جدا کرده و در لابلای میوه ها بپاشید. به ازگیل ها برای ۳ الی ۴ ساعت استراحت دهید تا به اصطلاح آب بیاندازد.

مرحله سوم

در این فاصله زمانی می توانید شهد مربا را تهیه کنید برای این کار آب و شکر را مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید، شکر را هم بزنید تا کاملاً درون آب حل شود پس از اینکه آب و شکر غلیظ شد، حرارت را کم کنید.

مرحله چهارم

حالا نوبت به اضافه کردن میوه های ازگیل به شهد رسیده.  در قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا میوه به آرامی و با حرارت پایین کاملا پخته و جا افتاده شود توجه داشته باشید از دم کنی هم باید استفاده کنیم.

مرحله پنجم

مدت زمان مورد نیاز برای پخته شدن مربا ۴۵ تا ۶۰ دقیقه می‌باشد. گذاشتن دم کنی باعث خوشرنگ شدن مربا خواهد شد. در پایان و بعد از پخت نسبت به ذایقه خود مقداری آبلیمو به مربا اضافه کنید.


ویژه ها