جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , 21 June 2024

تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۰۳
ساعت انتشار : ۱۰:۱۹ ق.ظ
چاپ مطلب
پایان شمارش آرا دور دوم انتخابات

نتایج رسمی انتخابات دور دوم مجلس در ۱۵ استان

پس از برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ و راه‌یابی ۲۴۵ کاندیدا به مجلس، مرحله دوم انتخابات برای  تعیین‌تکلیف پارلمان دوازدهم و انتخابات ۴۴ کرسی باقیمانده در ۲۲ حوزه انتخابیه‌، روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور باشکوه مردم در این حوزه‌ها برگزار شد. حوزه‌های انتخابیه تبریز، شبستان، میانه، پارس‌آباد، سمیرم، […]

پس از برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ و راه‌یابی ۲۴۵ کاندیدا به مجلس، مرحله دوم انتخابات برای  تعیین‌تکلیف پارلمان دوازدهم و انتخابات ۴۴ کرسی باقیمانده در ۲۲ حوزه انتخابیه‌، روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور باشکوه مردم در این حوزه‌ها برگزار شد.

حوزه‌های انتخابیه تبریز، شبستان، میانه، پارس‌آباد، سمیرم، لنجان، کرج، تهران، ورامین، بیرجند، مشهد، آبادان، رامهرمز، خدابنده، زنجان، شیراز، مرودشت، خرم‌آباد، قائمشهر، ملایر، کرمانشاه و گنبدکاووس، ۲۲ حوزه انتخابیه‌ای بودند که ‌که انتخابات در آنها به دور دوم کشیده شد و امروز انتخابات در مرحله دوم در ۸ حوزه انتخابیه تبریز، تهران، آبادان، شیراز، کرمانشاه، خرم‌آباد، قائم‌شهر و ملایر به صورت تمام الکترونیکی برگزار شد.

ردیف استان حوزه انتخابیه تعداد نماینده نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
۱ آذربایجان شرقی تبریز، آذرشهر و اسکو ۴ علیرضا منادی‌  علی جعفری‌
رضا صدیقی
علیرضا نوین
مستقل
اصولگرا
اصولگرا
مستقل
شبستر ۱ محمد طاهری اصلاح‌طلب
 میانه ۱ مهدی اسماعیلی ۲۲۷۶۱ اصلاح‌طلب
۲ اردبیل پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ۱ ابراهیم فهیمی ۵۰۹۸۳
۳ اصفهان سمیرم ۱ رحیم کریمی
لنجان ۱ اکبر پولادی ۱۷۹۷۲
۴ البرز کرج، اشتهارد و فردیس ۱ علی شیرین‌زاد
۵ استان تهران تهران، شمیرانات، اسلامشهر، ری و پردیس ۱۶ بیژن نوباوهمحمد سراج

ظهره‌وند

حسین صمصامی

لاجوردی

احمد نادری

ابراهیم عزیزی

سمیه رفیعی

پیمان فلسفی

ابوالقاسم جراره

مرتضی محمودی

رحمان‌دوست

روح‌الامینی

مجتبی زارعی

زینب قیصری

علیرضا سلیمی

ورامین ۱ ‌‌علی خزایی ۴۱۲۰۴
۶ خوزستان آبادان‌ ۱ سعدون‌زاده ‌مولوی  ۲۵۱۳۸
۲۱۵۷۸
‌ رامهرمز و رامشیر ۱ امیرحسین نظری ۳۶۶۲۳
۷ زنجان زنجان و طارم  ۱ نبی‌الله محمدی اصلاح‌طلب
خدابنده ۱ احمد بیگدلی اصلاح‌طلب
۸ فارس شیراز و زرقان  ۲ ابراهیم حسینی ابراهیم عزیزی ۵۷۷۵۷
۴۳۱۴۶
اصولگرا
اصولگرا
مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد ۱ اسفندیارعبداللهی اصولگرا
۹ مازندران قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار ۲ ‌عمران عباسی‌‌ علی کشوری ۴۲۰۲۳
۳۸۸۳۲
اصلاح‌طلب
اصولگرا
۱۰ همدان ملایر ۲ احمد آریایی‌نژاد ۲۱۸۵۱ اصولگرا
۱۱ کرمانشاه کرمانشاه ۲ عبدالرضا مصری ‌فضل‌الله رنجبر ‌ ۱۷۸۹۴
۵۴۱۲۱
اصولگرا
اصلاح‌طلب
۱۲ گلستان گنبد‌کاووس ۱ عبدالحکیم‌آرکاکلی
۱۳ لرستان خرم‌‌آباد و چگنی ۲ هادی هاشمی‌
رضا سپهوند
 ۴۹۶۶۲
۴۵۹۳۴
اصولگرا
اصلاح‌طلب
۱۴ خراسان جنوبی بیرجند، درمیان و خوسف ۱ حسن هاشمی اصولگرا
۱۵ خراسان رضوی مشهد و کلات ۵ کاظم معتمدی‌فر

انتهای پیام/


ویژه ها