شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ , 22 June 2024

تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۰۳
ساعت انتشار : ۲:۲۸ ق.ظ
چاپ مطلب
دومین مرگ مشکوک

درگذشت ناگهانی دومین افشاگر نقص فنی بوئینگ ۷۳۷ در کمتر از دو ماه!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، جاشوآ دین، کارمند سابق شرکت «اسپیریت ائروسیستمز» (که برای بوئینگ قطعه هواپیما تولید می‌کند)، در بحبوحه کشمکش حقوقی با این شرکت، پس از طرح اتهام علیه آن مبنی بر چشم‌پوشی از نقص قطعات تولیدی، به طور ناگهانی درگذشت!

 به نقل از الجزیره، جاشوآ دین، کارمند سابق شرکت «اسپیریت ائروسیستمز» (که برای بوئینگ قطعه هواپیما تولید می‌کند)، در بحبوحه کشمکش حقوقی با این شرکت، پس از طرح اتهام علیه آن مبنی بر چشم‌پوشی از نقص قطعات تولیدی، به طور ناگهانی درگذشت!

خانواده «دین» درگذشت او را تایید و اعلام کرده‌اند. دین شرکت اسپیریت ائروسیستمز را به عدم رعایت استانداردهای سطح بالا متهم کرده و مدعی شده بود که این شرکت به تلافی این پرونده‌سازی، او را اخراج کرده است.

خانواده دین در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که او به علت یک «بیماری ناگهانی» درگذشته است. وکیل او نیز مرگ دین را «ضربه‌ای به جامعه هوانوردی و خدمات مسافربری هوایی» توصیف کرد.

شرکت اسپیریت ائروسیستمز نیز در گفت‌وگو با الجزیره مراتب تسلیت خود را به خانواده دین ابراز داشت. مادر جاشوآ دین، ماه گذشته در پیامی نوشته بود که فرزندش به نوعی بیماری ویروسی مبتلا شده است. همزمان، «سیاتل تایمز» که برای نخستین بار درگذشت او را گزارش کرد، نوشته است که دین ۴۵ سال داشت و «در کمال صحت و به سبک زندگی سالم شهره بود»!

خبر درگذشت دین در حالی منتشر شده است که کمتر از دو ماه پیش، جسد جان بارنِت، یکی از افشاگران شرکت بوئینگ کشف شد و مقامات کارولینای جنوبی مدعی شدند که او خود را به ضرب گلوله کشته است!

اسپیریت ائروسیستمز از زمانی که مشخص شد روکش درهای بال بوئینگ ۷۳۷ مکس را برای این غول هواپیماسازی تولید می‌کند، هدف تحقیقات قرار گرفت. این تحقیقات پس از آن آغاز شد که در ماه ژانویه، یکی از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ پس از جدا شدن روکش درب بال حین پرواز دچار سانحه شد اما خوشبختانه قربانی نداشت


ویژه ها