شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ , 22 June 2024

تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۰۳
ساعت انتشار : ۶:۰۹ ب.ظ
چاپ مطلب
رحیم‌پور ازغدی: ۶۰ درصد جوانان ما نماز نمی‌خوانند

خانم نیم‌لختی را دیدم که با تسبیح ذکر می‌گفت | نصف مساجد امام جماعت ندارد و تعطیل است

حسن رحیم‌پور ازغدی گفت: نسل جدید که با موبایل و فیلم‌ها و … سر و کار دارند ضریب هوشی و اطلاعات عمومی بیشتری از دوره ما دارند و حتی بعضی از بچه‌های ابتدایی عقلشان هم از ما بیشتر است!

حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سومین همایش سرشبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی با عنوان «میان‌داران جهاد ۳» که امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه تهران برگزار شد، گفت: در اوایل انقلاب و زمان جنگ مساجد فعال بودند. هر مسجد در هر محله حداقل ۷۰ تا ۱۰۰ نوجوان و جوان فعال داشت. شب‌ها دور هم جمع می‌شدند و در بسیج ساماندهی می‌شدند و در دوره‌های ورزشی و مذهبی و تفریحی شرکت می‌کردند.

وی افزود: مسجد محل ما در بالاشهر و اعیان‌نشین مشهد بود. در دوران جنگ این مسجد ۴۰ شهید تقدیم کرد و چند نفر از آنان نیز ترور شدند.

رحیم‌پور ازغدی با انتقاد از تعطیلی مساجد و بی‌برنامگی در ساخت مساجد گفت: نصف مساجد امام جماعت ندارد و تعطیل است. مسجد بدون برنامه می‌سازند، بقیه هم فقط برای اقامه نماز باز و بسته می‌شود. اگر این مساجد را اختیار دشمن قرار دهیم با همین‌ها کشور را می‌گیرند! آموزش و پرورش را به دشمن بدهید ببینید چه کار می‌کنند. از همین مدارس صد هزار نیروی انتحاری علیه ما می‌سازند!

وی گفت: من فکر می‌کنم ۶۰ درصد جوانان ما نماز نمی‌خوانند و روزه نمی‌گیرند و برای حجاب جدی نیستند. در عین حال ضد مذهب نیستند. بسیاری از جوانانی که در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند، نماز نمی‌خوانند! حجاب ندارند، ولی به زیارت امام رضا (ع) می‌آیند. مدتی پیش یک خانم نیم‌لخت را در فرودگاه خارج از کشور دیدم که تسبیح داشت و ذکر می‌گفت. خواستم بروم از او دستور ذکر بگیرم! این نشان می‎دهد جوانان ما بی دین نیستند ولی یک دین خاصی را که خیلی تکلیف و سختی ندارد قبول دارند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: نسل جدید که با موبایل و فیلم‌ها و … سر و کار دارند ضریب هوشی و اطلاعات عمومی بیشتری از دوره ما دارند و حتی بعضی از بچه‌های ابتدایی عقلشان هم از ما بیشتر است! نسل جدید با تمام رسانه‌های جهان در ارتباط هستند و فیلم‌های سینمایی ۷۲ ملت را می‌بینند و موسیقی‌های آن‌ها را گوش می‌کنند و با دیدگاه‌ها و ادیان آن‌ها آشنایی دارند.


ویژه ها