دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۵ فروردین ۹۴
ساعت انتشار : ۲:۳۹ ق.ظ
چاپ مطلب

شبنم بهاری در طبیعت ماسال + تصاویر

ماسال دارای طبیعتی سخت مانند صخره‌های کوهستانی و ملایم مانند شبنم بهاری است.

ماسال نیوز ییلاق سواچاله ماسال

به گزارش ماسال نیوز، این شهرستان در جنوب شرقی تالش قرار دارد و از شمال به گسکر و شاندرمن، از غرب و جنوب غربی به خلخال، از شرق به فومن و صومعه‌سرا محدود است.

ماسال دارای دو بخش مرکزی و شاندرمن است و مردم این شهرستان به مهمان‌نوازی مشهور هستند و به زبان تالشی تکلم می‌کنند.

ماسال دارای طبیعتی سخت مانند صخره‌های کوهستانی و ملایم نظیر شبنم بهاری است و منطقه جنگلی طلاسکو، سورکوم، آری‌دول، شالما و … از جاذبه‌های گردشگری آن محسوب می‌شود.

فرماندار ماسال درباره دیگر ویژگی‌ها و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان زیبا تصریح کرد: اولسبلنگاه ییلاق، واشیار، ییلاق سی‌فن، ییلاق سوچاله، شنبه راه ییلاق، مورجونه ییلاق، تلارگاه ییلاق و… از ییلاقات و جاذبه‌های گردشگری ماسال است.

محمود قاسم‌نژاد با بیان اینکه برای اسکان مسافران نوروزی در ماسال تمهیدات لازم اندیشیده شده است، افزود: ۱۳ هتل و مهمانپذیر، ۱۰ کمپینگ گردشگری، مسافر کاشانه‌ها و مدارس برای اسکان مسافران نوروزی آماده است.

وی با بیان اینکه اقامتگاه‌های مذکور ظرفیت اسکان و پذیرش بیش از یک هزار نفر را دارند، خاطرنشان کرد: مسافران نوروزی استقبال خوبی از ماسال کرده‌اند و این شهرستان به دلیل برخورداری از جاذبه‌های گردشگری می‌تواند مقصد پرجاذبه‌ای برای مهمانان نوروزی باشد.

به گزارش فارس، بقعه شالما، گیله‌سرا، میرمحله ماسال، قلعه‌کول، سنگ‌بست، درخانه و … از جاذبه‌های زیارتی و تاریخی ماسال است.

 

 

 

 

 

خبرگزاری فارس

انتهای پیام/


ویژه ها